Přestože bude celá Synot tip aréna fandit výhradně Bílkovu týmu, minimálně jedna osoba bude přesto fandit soupeři. Armina Badaljan-Kubátová (na snímku) z Pardubic, která se do České republiky přistěhovala před dvaceti lety s rodiči, si zápas „svých" nenechá ujít. Pikantností pro ni je navíc to, že současným ředitelem arménské fotbalové reprezentace je bývalý kapitán týmu Sargis Hovsepyan, který je jejím příbuzným. „Naše maminky jsou sestřenice, takže je to vlastně můj bratranec," řekla nám 37letá  Armina, která se na dnešní fotbal chystá se svým manželem.

„Vstupenky nám pomohl sehnat Deník, a tak jsem ráda, že se pojedu podívat na národní mužstvo mé bývalé země. Se Sargisem jsem teď ještě nemluvila, ale on  už ví, že na stadionu budeme, tak doufám, že se tam sejdeme," přeje si žena, která ale prý na „velikém" fotbale ještě nebyla. „V Pardubicích chodíme pravidelně na hokej, ale na nějakém významném fotbalovém utkání jsem ještě nebyla. Manžel však hraje  okresní přebor, takže fotbalu přeci jen alespoň trochu rozumím," směje se sympatická žena.

Rozdělí si srdce

Právě s manželem si dnes večer v Edenu svá fanouškovská srdce rozdělí. „Já budu fandit Arménii a manžel pochopitelně Čechům. Vítězství našich bych si moc přála, ale myslím si, že vyhrají Češi," říká posmutněle Armina.

Přestože Armina Badaljan-Kubátová není ortodoxní fotbalová fanynka a na velkém zápase bude dnes poprvé, rozhodně pro ni není fotbal „španělskou vesnicí". Alespoň podle jmen zná hned několik českých fotbalistů. „Rosický a Čech, to je jasné, to jsou hvězdy. Mám ráda ještě Ujfalušiho, ale ten asi hrát nebude," pouští se do spekulací fanynka arménských fotbalistů.

Armina se z Pardubic do Prahy chystá ještě s dalšími lidmi. „Jak jsem už řekla, pojedu s manželem. Navíc s námi pojede i moje maminka a ještě jedna známá, která sport miluje," řekla Pardubickému deníku mladá žena, která ale pro dnešek šálou a vlajkou Arménie vyzbrojena nebude. „Seběhlo se to hrozně narychlo. Původně jsem vůbec nepočítala, že na tento fotbal pojedeme. Tudíž jsem si nestačila nějaké fanouškovské zástavy pořídit. Mohla bych sice fandit společně s arménskými fanoušky, ale ti tam, myslím, žádní nebudou…," dodala.