Přihlášené stavby mohou získat i cenu veřejnosti.

Řadu staveb platily evropské fondy

„Přestože se o Evropské unii často mluví kriticky, většina významných staveb v posledních dvou letech byla z rozhodující části financována právě z evropských fondů. Namátkou technické zázemí civilní části letiště v Pardubicích, budova Univerzity Pardubice na náměstí Legií, tvrz Orlice nebo Švýcárna ve Slatiňanech," vyzdvihl podíl evropských peněz při výstavbě předseda komise a zároveň první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.
Boduje se kombinace kvalitní architektury a dobrého stavebního provedení. „Je tedy dobré, že v porotě jsou kromě dvou zástupců Pardubického kraje především odborníci ze stavebnictví," dodal předseda komise a první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Rozhodovat o titulu může i veřejnost

Do soutěže se přihlásilo dvaadvacet objektů. Kromě odborné poroty se může do rozhodování zapojit i veřejnost, která svého favorita může vybírat až do 24. září na webové stránce stavbaroku.pardubickykraj.cz.
Zatím je ve vedení s velkou převahou rekonstrukce budovy Univerzity Pardubice na náměstí Legií.

Slavnostní vyhlášení Stavby roku v Pardubickém kraji se uskuteční ve středu 25. září v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje.