Centrum bylo ze seznamu špičkových pracovišť vyřazeno v roce 2008. Od té doby se snažilo o návrat, povedlo se to však teprve na sklonku loňského roku.Komplexní onkologickou péči pro kraj společně zajišťují Pardubická nemocnice a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice.

Pardubická nemocnice pro centrum zabezpečí lůžkovou onkologickou péči na oddělení klinické a radiační onkologie a také onkochirurgickou péči. Na ní se podílejí multioborové týmy složené z lékařů a zdravotníků nemocnice i Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice.

Multiscan, který dosud spolupracoval s onkologickým centrem hradecké fakultní nemocnice, zajistí radioterapii a ambulantní část klinické onkologie. „V Pardubicích má osm ambulancí, které poskytují aplikaci cytostatické, hormonální a biologické léčby, konziliární služby a dispenzarizaci pacientů. V kraji provádí tyto činnosti prostřednictvím detašovaných ambulancí klinické onkologie v Chrudimské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnici," sdělil mluvčí nemocnice Dušan Korel.

„Je tak zajištěna dostupnost specializované a inovativní léčby všem onkologicky nemocným Pardubického kraje, ale i přilehlých oblastí," uvedl generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubice Tomáš Gottvald.