V loňském roce se dohodla na smíru s rodinou nezletilé dívky, která ji v roce 2019 zažalovala za chybný postup při porodu a trvalé zdravotní následky. Původně jako náhradu nemajetkové újmy požadovala 14,6 milionu korun, nakonec se její zákonní zástupci domluvili na částce 9,8 milionu korun.

Adam skončil po operaci ve vigilním kómatu
Kauza Adámek: Nemocnice se s rodinou dohodla na mimosoudním vyrovnání

V roce 2020 uzavřela mimosoudní dohodu s 14 pozůstalými, kteří zažalovali Chrudimskou nemocnici za to, že neposkytla dostatečnou péči jejich příbuznému. Sedmdesátiletý muž spadl ze žebříku, sanitka ho dvakrát vezla do Chrudimské nemocnice, ale její personál ho vždy poslal domů bez potřebných vyšetření. Muž následně zemřel. Příbuzní chtěli devět milionů korun, později se s nemocnicí dohodli na čtyřech milionech.

Vernisáž výstavy 3 spojená umění Richarda Peška a jeho syna Richarda a dcery Aleny.
Případ Pešek končí. Má dostat bezmála 11 milionů

V roce 2019 odvolací soud rozhodl, že za ochrnutí pacienta po běžném zákroku zaplatí společnost Nemocnice Pardubického kraje zhruba jedenáct milionů korun. Výtvarník a bývalý starosta Ústí nad Orlicí Richard Pešek v říjnu 2011 ochrnul po komplikacích při anestezii při operaci ucha v Orlickoústecké nemocnici. Na deset minut se zastavil jeho krevní oběh a poté byl měsíc v umělém spánku. Následkem toho ochrnul, měl problémy s řečí a je odkázán na invalidní vozík. Původně po nemocnici požadoval odškodné ve výši 23 milionů.