Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Jeden druhému oporou

Vážená redakce, jsem rád, že jste na nás osamělé nezapomněli a já tak můžu vaším prostřednictvím poznat ženu, se kterou prožiji zbytek svého života. Je mi 73 let a pocházím z Trutnova. Mezi mé záliby patří cestování a poslech dechovky. Pokud by dané ženě nic nebránilo, byl bych rád, kdybychom spolu žili pohromadě. Za dopisy od vážných zájemkyň budu rád.

Honza z Krkonoš

Ve dvou se to lépe táhne

Vážená redakce, jsem středoškolačka, 53 roků, výška 174 cm, mladého vzhledu i myšlení. Jsem již dlouho rozvedená a stále nemám štěstí potkat toho pravého pro zbytek života.

Bydlím v pěkném domečku se zahradou nedaleko Pardubic a děti mám již dospělé. Jsem veselé povahy, jsem společenská a upřímná. Ráda jezdím na kole, mám ráda květiny, ráda vařím, peču, ale i cestuji či houbařím, nebo se jen tak toulám přírodou.

Čas rychle utíká, a proto bych si moc přála potkat hodného, šikovného, věrného a upřímného partnera pro společný život. Nejraději nekuřáka, motoristu s autem, rybáře.

Pokud je někde takový muž, je sám a nezadaný, ať se ozve, nebude litovat.

Děkuji předem za milé odpovědi.

Čtenářka od Pardubic

Prožijeme spolu hezký život?

Vážená redakce, ráda bych touto cestou poznala milého muže s vlastním bydlením.
Jsem vdova ve věku 64 let, silnější postavy, 175 cm. Ovdověla jsem velmi brzy a od té doby jsem sama. V mém životě mě moc hezkého nepotkalo, přesto jsem na něj nezanevřela. Jako malá jsem prodělala částečnou obrnu, ale díky mým rodičům a zdravotní péči jsem zcela neochrnula. Nicméně jsem od té doby levákem, chodím však bez opory. Vyučila jsem se zahradnicí. S manželem jsme měli jednoho syna, který nám zemřel ve 14 letech na zápal plic.

Všechny své blízké mám již na hřbitově. Bydlím v domově důchodců, ale ráda bych se k nějakému muži nastěhovala. Ráda vařím, peču, zavářím. Také ráda čtu a poslouchám hudbu.

Jsem skromná a pracovitá. Ráda bych poznala muže hodného, který neholduje cigaretám a alkoholu, je tak trochu domácím kutilem a má rád přírodu, cestování, procházky lesem, houbaření a rád si poslechne hezkou hudbu. Těším se na odpovědi, více si povíme u kávy.

Vendulka z Hradce Králové

Život utíká, užijme si ho, dokud můžeme

Vážená redakce, dovoluji si napsat pár řádků. Nevím, zdali můj příběh samoty zaujme a najde se někdo, kdo odpoví.
Je po Vánocích a samota v tomto období asi na člověka nejvíce působí. Prožila jsem hezký život, s manželem jsme vychovali dvě děti. Jsou dnes již dospělé a mají svůj život. Postavili jsme dům, ve kterém bylo stále rušno a veselo. Pak ale manžel zemřel, děti se odstěhovaly a postavily si vlastní bydlení.

Snažím se prázdné chvilky vyplnit prací, mám i pár přátel a zájmy (zahrádka, turistika, příroda). Večery a víkendy jsou však někdy neskutečně dlouhé. Velmi bych si vážila a byla bych osudu vděčná za to, kdybych potkala muže, který by byl také v podobné situaci a chtěl ji změnit.

Zdá se mi, že v určitém věku je nesnadné potkat někoho pro život ve dvou. Chtěla bych se s někým zase smát a plánovat. Mám přátele i hodné děti, rodinu, na kterou se mohu spolehnout, a zaměstnání, kde jsem šťastná. Přesto mi chybí človíček, který si večer sedne vedle mě a poslechne si moje starosti, radosti a naopak. Vážila bych si toho více než kdy jindy.

Život tak rychle utíká a my s tím nic nenaděláme. Nechci jen sedět a litovat se. Třeba právě tento dopis si přečte někdo, koho zaujme a odpoví mi. Budu ráda za každý dopis. Jsem mírné povahy a chci se ještě radovat ze života.

Čtenářka od Svitav

Romantik hledá romantičku

Vážená redakce, prostřednictvím vašich Řádků důvěry bych chtěl zkusit štěstí a seznámit se s milou dívkou či ženou.
Jsem svobodný, bezdětný nekuřák ve věku 34 let a s výškou 180 cm. Jsem sportovně založený a mám rád legraci. Mezi mé záliby dále patří i cestování a příroda.

Hledám ženu, která se cítí sama stejně jako já a zatím ji nepotkalo štěstí při seznamování.
Nehledím na krásu, ale na srdce. Na věku a stavu nezáleží a nevadí mi ani případné děti. Nestyď se a odpověz sportovně založenému romantikovi, který se už nyní těší na tvou odpověď.

Ruda z východních Čech


Je na čase užít si fajn život

Vážená redakce, ráda bych vaším prostřednictvím poznala muže do pohody i nepohody, se kterým bychom prožili fajnový zbytek života. Hledám muže podobných zájmů a myšlení jako mám já, neboť vím, že protiklady se možná přitahují, ale nedokáží spolu být.

Hledám proto muže vtipného, pracovitého, samostatného, aktivního se zájmem o turistiku, cestování, ale i pohodu u dobré knížky. Nehledám povyražení, ale smysluplný vztah založený na důvěře a respektu druhého.

Jsem již dlouho rozvedená, samostatná s vlastním bydlením a autem. Děti mám úžasné, ale už dospělé s vlastními rodinami. Vídáme se poměrně často, ale ráda bych trávila večery a víkendy s mužem, se kterým poznám krásný podzim života. Jsi-li muž ve věku do 65 let, ať už rozvedený či vdovec, neváhej se ozvat aktivní „babičce" podobného věku. Více o nás si povíme při osobním setkání. Už nyní se těším a věřím, že ty také.

Čtenářka z Hradce Králové

Chcete napsat
 do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník,
Řádky důvěry, Kladská 17,
500 03 Hradec Králové, nebo
na e-mailovou adresu
g.lachmanova@vlp.cz.

Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.