A příští týden v úterý přijedou další, Zbigniew Czendlik na své faře přivítá investigativního novináře Janka Kroupu a sportovní legendu Věru Čáslavskou. Olympijské hry v Londýně se blíží, a tak si s několikanásobnou olympijskou vítězkou bude mít hodně o čem povídat. „Já sám jsem byl na dvou olympiádách, poprvé v roce 1980 v Moskvě," vzpomíná Zbigniew Czendlik a pokračuje: „Tehdy mi bylo šestnáct let a byl jsem na ně vyslán jako mladý polský nadějný  sportovec. Neodhadli moji budoucnost, z mladého nadějného sportovce je farář. Podruhé jsem byl na zimních olympijských hrách v Turíně na pozvání Katky Neumannové. Byl jsem svědkem toho, když získala zlatou olympijskou medaili v běhu na třicet kilometrů."
Letos se bude v Lanškrouně natáčet asi osmnáct dílů této talk show. Premiéry pořadu, jejichž moderátorem je vedle Zbigniewa Czendlika i evangelický farář Pavel Klinecký, se vysílají vždy v neděli odpoledne na ČT2. Třetího června bude Uchem jehly s Robertem Vano.
Na natáčení se známým fotografem vzpomíná lanškrounský farář rád. I když souhlasí s tím, že je to kontroverzní osobnost: „Je to velmi zajímavý, řekl bych až kouzelný člověk," podotkl  Zbigniew Czendlik.
Protože bude na své faře i letos o prázdninách pořádat seriál kulturních akcí Kulturní léto na farní zahradě, bude se jej snažit skloubit s natáčením dalších dílů. Hostem talk show by tak měla být i Pavlína Filipovská a Karel Štědrý, kteří by měli 13. července v Lanškrouně vystoupit v rámci Kulturního léta na farní zahradě. Jako další tip pro rozhovor se rýsuje zpěvák Tomáš Klus nebo známý  desetibojař Roman Šebrle, kteří by měli do Lanškrouna přijet v souvislosti s Lanškrounskou kopou a otevřením nového lehkoatletického stadionu.
Zbigniew Czendlik se při natáčení Uchem jehly setkal s mnoha zajímavými lidmi. „Už jsme natočili skutečně hodně dílů, a tak když se mě někdo zeptá na jména hostů, už si je všechny stěží vybavím," dodal farář.