A nyní jsou prý naše hlasy občas k nerozeznání, to když se spolu dokážeme smát a povídat o několika důležitých věcech dohromady, protože jsme se třeba pár týdnů neviděly. Před pár lety, po těžké autonehodě, po obrovské práci lékařského týmu a po bezmezné podpoře rodiny o sobě s úsměvem tvrdí, že je chodící vozíčkář.

Letos se Monice dostalo ocenění od společnosti Ženy s.r.o. Patří mezi dvacet žen z celé republiky, které si dokázaly svoji pracovitostí splnit sny a jsou inspirací pro nás ostatní. Jsem ráda, neb si právem zaslouží, aby nejen všichni z Chrudimska, kde se narodila a žije, věděli, že není „jen" nadaná keramička, která přes všechnu svoji mnohdy fyzickou bolest, dokáže vytvářet a svými výrobky kouzlit. Na svých odpoledních kurzech keramiky pro dospělé v Chrasti se věnuje i starším dětem, které se pod jejím dohledem připravují na uměleckou školu. Tradičně předává vše, co umí, dál, a to vždy s úsměvem a neskonalou pokorou k životu a druhým lidem. To je možná hybná síla, která ji nutí jít dál, výš a stále otevírat své širší pole přirozeného talentu a nadání o něco víc.

Jako další skvosty, kterými ženám podtrhuje ženskost a osobitost jsou její originální šperky z cínu a přírodních kamenů. Mezi těmi, co se nadchly pro jejich krásu a originalitu, je také známý Ateliér Donát, kterému je dvorní dodavatelkou.

Každý, kdo přijde o víkendu 23. a 24. listopadu na Tradiční České Vánoce do zahradnictví na Blehovsku v Chrudimi, má možnost vidět tu nádheru a pozdravit se s paní Monikou Jarou osobně. Cínované šparky Moniky Jaré jsou k vidění také v Litomyšli, a to do 31. prosince v kavárně Bobo Cafe.

Květa Štěrbová
ředitelka agentury
Kroužky ČR východ o.p.s.