„Myslíme si, že to není dobrý prezident a je to nejhorší, co mohlo Českou republiku potkat," uvedl svolavatel protestu Jan Němec (TOP 09).

Odpůrců Miloše Zemana v pondělí dorazilo před krajský úřad jen několik. „Je pracovní den dopoledne, proto ta účast nebyla velká," odůvodnil Jan Němec.

Miloš Zeman na protesty reagoval úsměvem, poděkoval a demonstrantům zdůraznil, že jeho manželka Ivana si přivezla zelenou kartu.
První dáma s ní dvakrát proti červené přesile nesměle zamávala. Tím v podstatě celý protest skončil.

Symbolický protest

„Jednalo se jen o symbolický protest. Prezident navíc v Pardubicích veřejně nevystoupil, jel se schovávat do sokoloven menších měst," narážel Jan Němec na fakt, že od vypískání při oslavách 17. listopadu v Praze na Národní třídě se Miloš Zeman vyhýbá vystoupením před většími veřejnými shromážděními.

V Pardubickém kraji po celou dobu třídenní návštěvy žádné setkání s občany na náměstí naplánované nemá, všechna vystoupení se omezují na uzavřené sály.

„Jsem rád, že mohu svobodně vyjádřit svůj názor a dát červenou kartu člověku, o kterém si myslím, že ji má dostat," uvedl na adresu Miloše Zemana další z protestujících Václav Jánský.

„Nelíbí se mi jeho zahraniční politika, ale také to, že vystupuje jako pantáta nad našim národem. Trocha skromnosti by mu neuškodila," dodal Václav Jánský.

Hlasitého zastánce našel Miloš Zeman v osobě Dušana Morťaníka. „Pan Zeman je jediný, který se dá volit. Karel Schwarzenberg, ať se na mě nikdo nezlobí, je akorát pro Pražáky. My z regionů cítíme, že pan Zeman se snaží lidem víc naslouchat," nechal se slyšet Dušan Morťaník.