Sbírka se setkala s velkým ohlasem veřejnosti, a tak hasiči minulý týden na Svitavsko vezli plné nákladní auto věcí. „Ještě jednou děkujeme všem, kterým není osud ostatních lhostejný," vzkazuje dárcům za sbor Michal Daněk.
Sbírka trvala po celý duben, poslední věci dárci do hasičárny u Starého náměstí přinesli při pálení čarodějnic. A bylo jich hodně, už v polovině dubna praskala vyčleněná místnost ve švech a hasičky měly plné ruce práce s tříděním a rovnáním věcí. Nakonec na náklad nestačila hasičská avie a hasiči si museli půjčit nákladní auto.
„Nasbíraly se hračky, oblečení a další věci. Na korbě automobilu nakonec skončilo pětašedesát pytlů, dvacet osm krabic drobných darů, tři autosedačky, dvě plastové vaničky, jeden překrásný kočár, ale také společenské hry, aktovky nebo odrážedla i něco málo vybavení do kuchyně," rekapituluje výsledek sbírky člen sboru Michal Janza.
Protože sbírka měla velký ohlas a lidem ve Třebové a okolí není lhostejný život maminek a dětí v nouzi, zvažují hasičky každoroční opakování sbírky, vždy s jiným příjemcem. (miš, mj)