Voda v rybnících a přehradách sice zůstala až na výjimky celou sezonu čistá, návštěvníky však koupání lákalo hlavně v červenci, v srpnu už jich bylo na plážích spíše poskrovnu. Kromě počasí se na nepříliš úspěšné sezoně zřejmě podepsal také rozmach domácích bazénů.

„První dny, jak se udělalo hezky, tak tady bylo nabito, a říkal jsem si, že jestli to bude pokračovat, budeme mít rekordní sezonu. To ale bylo jen do té doby, než si napustili bazény a ohřáli si v nich vodu," řekl Bohumil Starý, jednatel společnosti Autokempink Konopáč na Chrudimsku, kde je oblíbená přírodní vodní nádrž s toboganem.

Příliš nadšený není z průběhu léta ani Lukáš Slabý, nájemce a správce písníků u Mělic na Pardubicku, kam během prázdnin obvykle míří davy návštěvníků z Pardubic a okolí.

„Sezona jak hezky začala, tak ji srpen úplně zkazil. Počasí pak na koupání skoro vůbec nebylo, lidé sem chodí, jen když se teploty blíží 30 stupňům," řekl Slabý.

Správce měl písníky u Mělic prvním rokem pronajaté od města Přelouč. Nyní však prý bude ještě zvažovat, zda je bude provozovat i příští rok.
Kvalita vody i na konci prázdnin zůstává na většině míst dobrá. V současné době se dá koupat také v Sečské přehradě, která v minulosti často trpěla velkým rozšířením sinic a hygienici v ní pak koupání zcela zakázali.

Ze stejných důvodů letos začátkem srpna skončila sezona pro rybník Rosnička na Svitavsku.