Ačkoliv tomu počasí příliš nenasvědčuje, příští víkend se v Pardubickém kraji otevřou první městské plovárny.
Provoz zahájí nejdříve koupaliště v Chrudimi, a to v sobotu 25. května. Dobrou zprávou pro návštěvníky plováren je skutečnost, že vstupné zůstává na stejné úrovni jako před rokem. Vyplynulo to z vyjádření provozovatelů jednotlivých plováren v kraji.
„Dospělý u nás zaplatí za celý den 55 korun, stejně jako loni," řekl jednatel městské firmy Sportovní areály města Chrudimi Luděk Marousek.

Na Cihelně chystají také dětský den

V neděli 26. května se otevře koupaliště Cihelna v Pardubicích, připraven je pro tuto příležitost dětský den. Oproti dřívějším kartám s čárovým kódem se budou letos používat čipové karty, celodenní vstupné pro dospělého zůstává na 70 korunách. „Novinkou je sleva pro důchodce nad 65 let, kteří zaplatí 50 korun," uvedl provozovatel koupaliště Cihelna Petr Ministr.

První červnový den zahájí provoz koupaliště v Litomyšli. Podle vedoucího Zdeňka Kocmana bude k dispozici nejdříve 25 metrů dlouhý bazén, od půlky června i padesátimetrový. Za celodenní pobyt dospělí zaplatí 70 korun.
Venkovní plovárna v aquaparku Ústí nad Orlicí si stanovila začátek sezony na 
8. června, termín může ještě změnit vývoj počasí. Cena za celý den se proti loňsku nezměnila a zůstává na 90 korunách.
Stejně tak bude zachována výše vstupného 70 korun ve Svitavách, a pokud počasí dovolí, bude plovárna otevřena v polovině června.