„Poslední dva nakažení jsou ze Svitavska a z Orlickoústecka a v obou případech se jedná o komunitní nákazu,“ dodala.

Na Orlickoústecku je tak již devět nakažených. Část jich pochází z Lanškrounska, další jsou v samotném Ústí, v jedné přilehlé vesnici a také v České Třebové. Čtyři případy jsou podle informací Deníku na Litomyšlsku a dva v Pardubicích, respektive jedné blízké obci.

Čísla nejdou nahoru tak rychle jako celostátně. Ve středu večer bylo v celém Česku zjištěno 522 nakažených, z toho třetina v Praze.

V karanténě je však kvůli jednomu nakaženému 120 lidí z pardubického Panasonicu.

Už v pátek byla totiž diagnostikována nákaza u jednoho z pracovníků středního managementu. Společně s ním muselo jít do čtrnáctidenní karantény celé jedno velké oddělení a několik dalších úseků, se kterými byl muž v kontaktu.

Města a obce po celém Pardubickém kraji dezinfikují zastávky, dětská hřiště a další frekventovaná místa. Pomáhají jim hasiči.
ON-LINE: Koronavirus v Pardubickém kraji

„Ihned po potvrzení nákazy nás kontaktovala krajská hygienická stanice, která nám dala jasné instrukce, jak má probíhat výběr zaměstnanců pro nařízenou karanténu a jak má probíhat desinfekce pracoviště. Vybrané zaměstnance jsme kontaktovali, aby do práce již nechodili. Jedná se o 120 lidí a pokud to bylo možné, začali pracovat z domu,“ uvedl mluvčí firmy Marek Duba.

Zaměstnanci Panasonicu, kteří se ocitli v karanténě, tak představují více než polovinu všech lidí v Pardubickém kraji, jež jsou v karanténě. Podle odpoledních informací krajské epidemioložky Hégrové je v karanténě v celém Pardubickém kraji 216 lidí. Toto číslo se však rychle mění.

„Nakažený muž je jeden ze starších případů a nebyl zařazen pod pardubické, protože dotyčný pochází z Orlickoústecka,“ dodala Hégrová.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník