S předsedou oblastní rady Volodymyrem Čubirkem a předsedou vojenské správy Viktorem Mikitou hejtmanství řešilo především aktuální potřeby a možnosti další humanitární pomoci.

„Od počátku konfliktu se nám na Zakarpatí podařilo dovézt přes 30 kamionů s humanitární pomocí a navíc jsme uvolnili částku 1,5 milionu korun na vybudování výtahu v nemocnici pro válečné veterány. Ta poskytuje pomoc velkému počtu pacientů, kteří mají vzhledem k charakteru zranění často problém s hybností. Nový venkovní výtah tak samozřejmě zlepší situaci jak pro samotné pacienty, tak pro zdravotníky," řekl Martin Netolický, který nemocnici v Užhorodě společně s předsedou Čubirkem navštívil.

Z místa zásahu
Kvůli deratizační dýmovnici evakuovali hasiči panelák na Cihelně

Na Zakarpatí je nyní přes 350 tisíc vnitřně vysídlených uprchlíků a s blížící se zimou se bude situace zhoršovat.

„Domluvili jsme se s našimi partnery na Zakarpatí, že bychom mohli pomoci s nákupem například elektrocentrál, čerpadel či jednoduchých kamen na plyn nebo na dřevo. V této obci žije přibližně šest tisíc lidí, kteří mají problém se zajištěním základních podmínek pro život, což se ještě zhoršuje s nastupující zimou," uvedl hejtman Netolický.