Již 18. ročník festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto proběhl minulý týden a vyvrcholil právě o víkendu na náměstí Přemysla Otakara II.

Festival, který začal svou tradici v roce 2007, je věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři, vysokomýtskému rodákovi Josefu Sodomkovi, který svojí invencí, originalitou a smyslem pro eleganci učinil ze značky Carrosserie Sodomka vlajkovou loď československého karosářství 30. a 40. let 20. století. Nosným tématem každoročních setkávání je automobilismus a srazy autoveteránů s karoserií Sodomka, informovalo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě.

Podívejte se na minulé ročníky Sodomkova Vysokého Mýta ve fotkách - ZDE

Druhým stěžejním prvkem je přehlídka hudebních interpretů zaměřených svojí produkcí na swingovou a jazzovou hudbu. Festivalem prolínají řady doplňkových akcí jako například tematické výstavy historických automobilů, jízdy cykloveteránů, hasičská technika, přehlídky četnických historických spolků, módní přehlídky dobového oblečení a další. V neposlední řadě je snahou organizátorů vrátit Vysoké Mýto na jeden den o několik desítek roků nazpět a celému městu vdechnout ráz 30. let 20. století.

Mohlo by vás z našeho archivu zaujmout: Sodomkovo a Stratílkovo Mýto. Náměstí zaplnily veterány a hasičské stříkačky - foto a video z roku 2016

SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO 2024 | Video: Peter Kojnok