K týmu se připojil i kynolog David Hynek z HZS Pardubického kraje a jeho psí svěřenec Darren. 

„Davide, tobě i ostatním členům týmu držíme pěsti," napsali pardubičtí krajští hasiči na twitterovém účtu.

Do Turecka zasaženého zemětřesením vyslalo HZS Pardubického kraje svého kynologa Davida Hynka a jeho psího svěřence Darrena.Do Turecka zasaženého zemětřesením vyslalo HZS Pardubického kraje svého kynologa Davida Hynka a jeho psího svěřence Darrena.Zdroj: Twitter: HZS Pardubický kraj

Pomoc již dříve přislíbil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Při katastrofě v Turecku a Sýrii zemřelo více než tři tisíce lidí, tisíce je zraněných.

O psovodu Davidu Hynkovi ze stanice HZS Ústí nad Orlicí jsme již psali v minulost. Má na starosti dva psy - Darrena a Britta. S péči o služební psy hasičů souvisí i každodenní výcvik a příprava na případný zásah. Někdy tomu musí psovod věnovat i svůj volný čas. „Týká se to třeba speciálního záchranářského výcviku, který není možné provádět, když jsem se psem ve službě,“ řekl David Hynek. 

I psovod je ovšem hlavně hasič, který je ve službě připravený k výjezdu na běžné zásahy.

Psovod  David Hynek se služebními psy Darrenem a Brittou vloni v dubnu.
VIDEO: Psi profesionálních záchranářů při akci. Podívejte se, jak jim to štěká