Je to tady! Duel dvou „nesmiřitelných" měst se chystá na nedělní večer. Pardubice hostí Hradec. A kromě sportovní bude mít utkání možná i jinou stránku. Kromě hráčů se na ně musí připravit i policie.

„Nedělní hokejové utkání mezi Pardubicemi a hostujícím Hradcem Králové jsme vyhodnotili jako rizikové
a z tohoto důvodu připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. V současnosti vyhodnocujeme informace a poznatky, na jejichž zjišťování spolupracujeme také s kolegy z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje," uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Doprovod z Hradce

Vzhledem k tomu, že v neděli se v Hradci Králové hraje také druholigový fotbal, počítá policie i s příjezdem problémového jádra královéhradeckého fotbalového kotle, se kterým už v Pardubicích byly neblahé zkušenosti.
Hradecké fanoušky do Pardubic každopádně bude doprovázet pořádková jednotka už z Hradce Králové.
Další policisté pak budou hlídat stadion. I zde můžete počítat s přísnějším bezpečnostním režimem.
Na klid ve městě i kolem arény pak dohlédne také městská policie.

Opilci neprojdou

„Návštěvníkům zejména připomínáme, že pořadatelská služba může zakázat vstup lidem pod vlivem alkoholu či návykových látek. Z bezpečnostních důvodů je rovněž zakázáno dovnitř vnášet předměty použitelné jako zbraň. To platí pro lahve, plechovky či pyrotechniku. Povoleny nejsou ani vlajkové tyče a podobně," zdůraznil velitel pořádkového opatření městské policie Radek Vančura.

Komplikace může představovat i nedostatek parkovacích míst v okolí stadionu. Hrozí i přetížení dopravy kvůli končícímu plochodrážnímu svátku Zlatá přilba, který se kryje se začátkem utkání.