Čaj o páté s radními

A spolu s ním i pardubická knihovna. Ti, kteří ji ve středu navštíví, si budou moci prohlédnout nejen její prostory, své dveře zájemcům otevřou i památkově chráněné sklepy. Tam by se ale malé děti mohly bát, proto je pro ně v budově knihovny připraveno veřejné čtení a jak ony, tak i jejich rodiče, se mohou zabavit  na odpolední výtvarné dílně.

Pro návštěvníky Dne Pardubického kraje  přichystala zajímavý program i pardubická galerie, muzeum, zámek a krajský úřad. Budovu úřadu si budete moci nejen prohlédnout, dozvíte se i něco o radních a zastupitelích kraje u netradičního čaje o páté.

do má rád stánky všeho druhu, musí určitě zajít na Komenského náměstí. Tam jistě ocení stánky výrobců regionálních produktů, které nabídnou prodej i ochutnávku dobrot oceněných v soutěži Mls Pardubického kraje.

Od mlsání k zábavě

Dospělí si pak budou moci vyzkoušet, jak vidí člověk s jedním a půl promile alkoholu v krvi. Trochu adrenalinu dodá také výstup na Králický Sněžník. Vrcholové výkony po vás nikdo nebude chtít. Výšlap bude jen imaginární a autor nejvtipnější fotografie z něj vyhraje knihu Příběhy fotografů z Pardubicka.

Netradiční středu slavnostně zakončí ocenění osobností, které se zasloužily o rozvoj Pardubického kraje. (kd)