Uznání si zaslouží i další soutěžní obce

„České Heřmanice nás nadchly hned na první pohled. Navštívili jsme je i vloni a musím říci, že rozvoj obce za poslední rok byl znatelný," uvedl Radek Janoušek, předseda komise a starosta obce Střemošice.
Podle Václava Kroutila, člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za venkov, si zaslouží obdiv všechny zúčastněné obce: „Zástupci venkovských obcí, kteří sebrali odvahu a přihlásili se do soutěže, nám všem ukázali, že i v současné nelehké době jsou obce schopné rozvoje. Přitom však neopomíjejí nic ze svých tradičních hodnot. To se povedlo hlavně v Českých Heřmanicích."
Komise hodnotila  péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky, zeleň v obci, společenský život, ale také  využívání informačních technologií.
Modrou stuhu za společenský život mohou očekávat i v Horních Ředicích z okresu Pardubice. Bílá stuha za činnost mládeže poputuje do Pusté Kamenice na Svitavsku.
„Na Bořice z okresu Chrudim čeká Oranžová stuha díky vynikající spolupráci obce a zemědělského subjektu. Komise vyhodnotila, že se o zeleň a životní prostředí nejlépe starají v Dobříkově na Orlickoústecku, odměnou jim za to bude Zelená stuha," dodal  radní Pardubického kraje Václav Kroutil.  (red)

Kdo letos vyhrál

Zlatá stuha – České Heřmanice (okres Ústí nad Orlicí) – viz foto
Modrá stuha –  Horní Ředice (okres Pardubice)
Bílá stuha – Pustá Kamenice (okres Svitavy)
Oranžová stuha – Bořice (okres Chrudim)
Zelená stuha – Dobříkov (okres Ústí nad Orlicí)