Dlouhé fronty se pravidelně tvoří na čerpací stanici ONO za Vysokým Mýtem. „Jezdíme jenom sem už celé měsíce, občas jsou tu fronty, ale stále se nám to vyplatí. Je to jediná benzínka v okolí, kde jsou pro nás přijatelné ceny,“ řekla Kateřina Staňková, která si v sobotu na benzínku dovezla i dva černé kanystry. Aby ne. Jen o pár kilometrů dál, na čerpací stanici Shell, je cena až o tři koruny vyšší.

Litr benzínu pod 40 korun v sobotu načerpali řidiči i v dalších koutech Orlickoústecka. „Dnes jsem tankoval benzín na stanici Eurobit v Českých Libchavách. Litr stál 39,90,“ řekl David Cvrkal.

V Polsku tankují levněji

Stále však existují místa, kde řidiči mohou natankovat ještě výrazně levněji, od hranice Orlickoústecka to navíc není daleko. „V Polsku jsem tankoval benzín za 35 korun,“ zmínil Radim Falta.

Nehoda se stala v sobotu dopoledne u obce Střemošice.
Mířili na sraz veteránů. Vozidlo skončilo na střeše, posádka v péči lékařů

Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda slibuje další zlevnění. „Vyfukování marží a uklidňování situace na evropském trhu s palivy bude pokračovat i v příštích dnech,“ předpověděl Kovanda.

Cenu dále snižují vládní opatření, zejména snížení spotřební daně z pohonných hmot, k němuž došlo letos v červnu. „Toto opatření trvá do konce září, poté by měla být nadále snížena daň z nafty. Řidiči se tak musí připravit na skokové zdražení benzínu na přelomu září a října,“ upozornil Kovanda.

Ve středu 10. srpna se benzín poprvé od ruské invaze na Ukrajinu průměrně prodával za méně než 42 korun za litr. „Za poslední měsíc benzín zlevnil takřka o 5,80 koruny za litr,“ řekl Kovanda.

Stejně tak letí dolů cena nafty. „Zlevnění pohonných hmot je momentálně poměrně rychlé i v porovnání s poklesem cen na surovinové burze v Rotterdamu. To svědčí o tom, že čerpadláři vyfukují své marže, které byly v červenci nebývale vysoké,“ upozornil Kovanda.