Bouře lámala v neděli večer v Pardubickém kraji stromy, přerušila elektrické vedení a ničila střechy. Hasiči museli také odčerpávat vodu ze zatopených objektů.
„Od neděle od 19 hodin do pondělí do šesté hodiny ranní museli hasiči vyjet ke 168 událostem," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Na třídě Míru v Pardubicích vítr utrhl střechu z domu. V Zálší na Orlickoústecku osobní automobil narazil do spadlého stromu, podobná nehoda se stala v obci Sázava v témže okrese. Hasiči vyjížděli ke žhnoucím trafostanicím v Heřmanově Městci a v Chrudimi.
Vodu odčerpávali hasiči z objektu v ulici T. G. Masaryka v Ústí nad Orlicí, ve stejném městě v Královéhradecké ulici uvízlo několik vozidel v laguně, která se vytvořila při přívalovém dešti. Téměř tři čtvrtě metru vody bylo také v Zahradní ulici.

Vodu nestihla kanalizace odvést

Vodu po silném dešti nestačila odvést kanalizace, proto se na mnoha místech v kraji tvořily velké vodní plochy, které prosakovaly do sklepů domů například ve Svitavách. Čerpadla se uplatnila i v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku, Trpíně na Svitavsku nebo Chrasti i Luži na Chrudimsku.

Dětský tábor v Seči u Chrudimi musel opustit jednu budovu, když se pod náporem silného větru vychýlila štítová konstrukce. Děti a rodiče jej vyklidili ještě před příjezdem hasičů. Ti poté odstřihli hromosvod, na kterém zeď visela, a stěna spadla na zem.
Pro Pardubický kraj byl vyhlášen kalamitní stav v distribuční soustavě. Problémy způsobil pád stromů nebo větví do drátů.

Poruchy na vedení vysokého napětí

„Na Pardubicku a Chrudimsku jsme evidovali 14 poruch na vedení vysokého napětí, šest na v katastru České Třebové. V ostatních oblastech bylo poruch méně. Bez proudu byly v noci desítky domácností," řekla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková. Podle ní se už podařilo hodně poruch odstranit.