Na stole tak leží nabídka hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France na odkoupení padesátiprocentního podílu Pardubického kraje ve společnosti OREDO.
„Jsme připraveni o tom jednat. Pro nás by to byla úleva, protože situace ve firmě OREDO je neudržitelná," uvedl náměstek pardubického hejtmana Jaromír Dušek s tím, že kraj už nemíní pokračovat ve spolupráci a navíc zvažuje podání trestního oznámení. „Vedou nás k tomu výsledky personálního a mzdového auditu v obchodní společnosti OREDO," podotkl Jaromír Dušek.
Kraj si od srpna dopravní obslužnost organizuje sám prostřednictvím vlastního oddělení.

Slevy na jízdném

Krajští radní tak na svém včerejším jednání schválili slevy na jízdném, které budou moci od 1. října využít cestující na příměstských linkách.
„Je to především pozitivní zpráva pro cestující veřejnost. Pokud chceme, aby nový systém fungoval, bylo potřeba lidem nabídnout nějakou motivaci. Nový tarif počítá se zavedením slevy ve výši 50 procent na jízdném pro seniory nad 70 let, kteří si pořídí kartu," řekl náměstek Dušek.

Radní Pardubického kraje odsouhlasili i snížení pořizovací ceny nové čipové karty IREDO pro děti, žáky, studenty a seniory ze 150 korun na 80 korun.