VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

15.2.2017

Řidiči autobusů dostali přidáno, ale ještě neřekli poslední slovo

Pardubický kraj - Dopravci chtěli původně na navýšení mezd řidičů 59 milionů. V rozpočtu má přitom kraj vyčleněno jen milionů deset.

14.2.2017

Lékařů v sanitách jezdí stále méně

Pardubický kraj - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zaměstnává ze dvou třetin externí lékaře. Disponuje dvanácti lékařskými posádkami, v budoucnu jich zřejmě ještě ubude.

11.2.2017

Jehel se nebojte, vzkazují dárci krve

Ústí n. O., Svitavy – V odběrových centrech hematologicko – transfúzních oddělení Orlickoústecké a Svitavské nemocnice to v pátek hučelo jak v úle. Náborová akce „Kdo miluje, daruje krev" si na nedostatek zájmu stěžovat nemůže.

8.2.2017

Kriminalita v kraji loni klesla. Nejbezpečněji se žije v Ústí

Pardubický kraj - Nejhorší statistiku má sice nadále Pardubicko, ale počet trestných činů tu klesl o pětinu.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2017

AKTUÁLNĚ: Policie pátrá po 14letém chlapci

Pardubice - Pardubická policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po 14letém Stevenu Kavkovi.

5.2.2017

Lednová údržba silnic stála přes 40 milionů

Svitavsko – Lednová údržba silnic v Pardubickém kraji bude stát přibližně dvakrát tolik než loni ve stejnou dobu.

4.2.2017

Pitná voda je přednější! Koridor zdroj nesmí ohrozit

Vysoké Mýto – Rozruch okolo plánované stavby D35 v blízkosti Vysokého Mýta způsobily informace, že by koridor mohl ohrozit zdroje pitné vody v lokalitě Pekla, které jsou strategicky důležité pro Vysoké Mýto i celý region.

3.2.2017

Labuť v Pardubicích zahubila ptačí chřipka

Pardubice - Žádná mimořádná opatření se nezavádí. V muzeu přes víkend zavřou pávy.

2.2.2017

Smogová situace je zpět. Omezte pohyb venku i jízdu autem

Pardubický kraj - Ovzduší na východě Čech se opět zhoršilo. Meteorologové opět vydali varování před polétavým prachem.

1.2.2017

D35 se začne stavět napřesrok

Moravská Třebová – Dálniční spojení Čech s Moravou je zase o krok blíž.

31.1.2017

Víte, jak bezpečně chodit na ledovce a předejít pádu?

Orlickoústecko – Při současném extrémně chladném počasí je častým problémem zledovatělý povrch, který může při neopatrné chůzi způsobit nehezké pády.

28.1.2017

Šerpou Sněžky je učitel hudby

Pec pod Sněžkou - Horští nosiči dřív tahali na Sněžku piano nebo pivní sudy. Ti, kteří se na ni vydali v sobotu 21. ledna, dostali na záda třicetikilový náklad.

24.1.2017

Kraj představuje nové logo. Připomínat má cesty, ale vypadá jako vlajka Švédska

Pardubický kraj - Pardubický kraj se po 15 letech rozhodl změnit logo. Jenže reakce na nový návrh jsou spíše skeptické.

19.1.2017

Psi mají zasolené tlapky, jinak zvířata zvládají zimu dobře

Pardubicko - Psy oblékejte jen tehdy, když spadne teplota pod bod mrazu.

19.1.2017

Ladovská zima: často pot a dřina

Orlickoústecko, Svitavsko – Od prvních velkých přívalů sněhu v okresech uplynuly dva týdny a pohled z okna leckde nabízí pravou ladovskou zimu. Odvrácenou stranou mince je však horší schůdnost chodníků a kupící se sníh v centrech měst. „S kočárkem je to fakt dřina, rozježděný sníh a koleje, to kočárek vážně nedává," komentovala strasti zimního počasí jedna z maminek.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2017

VIDEO: Na nové hale se propadla střecha. Sportovci stihli včas utéct

Česká Třebová /AKTUALIZOVÁNO/ - Sobotní večerní Českou Třebovou zněly sirény. Krátce před jednadvacátou hodinou tu došlo ke zřícení střechy na nově postavené sportovní hale Na Skalce. Zrovna tu probíhal florbalový turnaj dorostenecké kategorie, v hale bylo na osm desítek lidí. Událost se naštěstí obešla bez vážných zranění. "Všichni stačili včas utéct," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda s tím, že na místo vyjely tři posádky zdravotníků. K několika drobnějším zraněním - rozbitým kolenům a vyvrtnutým kotníkům,  došlo při útěku. "Jeden z chlapců dostal při útěku dveřmi do holeně, druhý upadl a rozsekl si koleno," doplnil Pavel Svoboda s tím, že oba chlapce záchranná služba odvezla na chirurgickou ambulanci do Ústí nad Orlicí.

14.1.2017

Kafe? Na gymnáziích už těžko

Orlickoústecko, Svitavsko – Ředitelům škol od nového roku přibyly starosti. Od ledna totiž začala „natvrdo" platit takzvaná pamlsková vyhláška, která stanovuje potraviny, které nesmí být prodávány žákům mladším patnácti let. Z mnohých škol ale zní ostrá slova o nesmyslném nařizování „zdravého" životního stylu.

11.1.2017

Loni přišlo na svět víc kluků. V Ústí měli rekord

Ústí nad Orlicí, Svitavy – Porodnice Orlickoústecké nemocnice znovu přepsala svou pomyslnou knihu rekordů. Loni se tam narodil zatím nejvyšší počet dětí. Byla překonána hranice 1400 dětí. Dosud držel rekord rok 2014 se 1353 dětmi. V podstatě na polovičních číslech je porodnice ve Svitavách, která loni zaznamenala 746 dětí. Řada maminek ze Svitavska přivede dítě na svět v Ústí nad Orlicí, tvoří tam deset procent rodiček.

7.12.2016

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

6.12.2016

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

2.12.2016

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

25.11.2016

Komentář: Katolické účty a falešní proroci

Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

15.11.2016

Rekonstrukce, nová lůžka a vyšší komfort

Moravská Třebová – Budovy domova pro seniory procházejí opravami. Opravy na budově A provádějí přímo Sociální služby města. Práce na sousední budově penzionu pro seniory realizují Technické služby města, které jsou správcem objektu.

15.11.2016

V Nemčicích začali se stavbou poldru

Němčice – Od prvního nápadu po samotnou realizaci uplynulo hodně vody v potoku Zlatý pásek. První myšlenka na protipovodňová opatření v obci na Litomyšlsku vznikla v roce 2000.

15.11.2016

Lidé darovali statisíce na opravu fary

Dolní Újezd – Fara v největší vesnici okresu září novými barvami. A to především díky věřícím a dalším lidem z Dolního Újezdu a okolí.

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT