Záletný velvyslanec

V bláznivé frašce Michaela Parkera Zamilovaný sukničkář Divadelní společnosti Háta si zahraje záletného amerického velvyslance ve Velké Británii Harryho Douglase, který si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Tuto postavu alternují Adéla Gondíková, Mahulena Bočanová a Betka Stanková.

Sexuální fantazie

Aby si Harry s Marianne mohli splnit své nejtajnější sexuální fantazie, je třeba zařídit, aby dům zůstal prázdný. Harry své ženě Lois (Ivana Andrlová v alternaci s Pavlou Vojáčkovou) oznámí, že jede hrát golf do Skotska. Lois má v plánu vyrazit na dámský víkend do lázní a jejich dcera Debbie (Radka Pavlovčinová v alternaci s Kristýnou Kociánovou a Hanou Kusnjerovou) tvrdí, že se chystá za svou kamarádkou. A od komorníka Perkinse (Viktor Limr nebo Pavel Nečas) všichni čekají jediné - že bude zcela diskrétní. Jenže všechno je trochu jinak…

Hrozba od teroristů

Debbie se vrací se svým přítelem Joem (Filip Tomsa) v domnění, že budou mít celý dům jen pro sebe. Ambasáda čelí hrozbě teroristického útoku, a tak Harryho sekretářka Faye Bakerová (Veronika Jeníková v alternaci s Olgou „Hátou“ Želenskou) a kapitán South (Zbyšek Pantůček nebo Juraj Bernáth či Martin Zounar) z americké námořní pěchoty přijíždějí do rezidence velvyslance vybudovat krizový štáb. Kapitán South nechá pozemek střežit jednotkou mariňáků. Nikdo by se tedy neměl dostat ani z domu, ale ani do něj…

Kolotoč absurdit

V tu chvíli nastává klasický kolotoč různých záměn, absurdních situací a všemožných i zdánlivě nemožných lapálií, které mají jediný cíl: pobavit diváka.

Režie Zamilovaného sukničkáře se ujal Roman Štolpa. Ohlasy publika na toto představení bývají vesměs velmi vřelé. Byť jde v některých případech o humor možná trochu prvoplánový, na první dobrou.

Ilustrační foto.
Bude parkování u nemocnice lepší?

Tomáš Dvořák