České dráhy uspořádaly na trati z Litomyšle do Chocně Mikulášské jízdy. Na nejmenší cestující čekaly dárky i koláčky. Aby ne, když ve vlaku cestoval také Mikuláš. Ale nejel sám, doprovodili ho samozřejmě čerti a také hodný anděl s košíkem plným koláčů.

„Vlak vezla parní lokomotiva 310.922 Kačenka. Byly v něm řazeny historické vozy třetí třídy s dřevěnými lavicemi a nechyběl ani bufetový vůz,“ informoval Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

A zájem o jízdu vlakem s Mikulášem byl opravdu velký. V Litomyšli do vagonů nastoupily desítky dětí i dospělých. „Jízda zasněženou krajinou z Chocně do Litomyšle byla opravdu krásná. Možná je škoda, že parní lokomotivy už nejezdí i ve všední dny,“ řekl Jiří Svoboda, který vyrazil na výlet s celou rodinou.

ANKETA: Bojíte se čertů?

VENDULKA, 3 roky

„Nebojím, byla jsem hodná. A těším se na Vánoce, už mám dopis Ježíškovi. Přeju si koloběžku a třeba balon. Těším se na dárky a cukroví.“

FANDA, 7 roků
„Nebojím se, jsem už velký. Dřív jsem se bál, ale domů k nám nechodili. Chodím na bowling a tam chodí mikuláš. Těším se na něj.“

NELINKA, 6 roků
„Trošku. Těším se víc na Ježíška než na mikuláše. Těším se na dárky a cukroví. Nejvíc mi