Dětský den se zvířátky

Kdy: sobota 25. května od 13.00

Kde: ČSCH, Litomyšl

Proč přijít: Hravé soutěžní odpoledne pro děti. Expozice zvířátek. Ukázky králičího Hopu. Maškarní tombola. Vstupné dobrovolné.

Odkaz na akci

Výstava a pouť

Kdy: sobota 25. května od 17.00

Kde: Hradec nad Svitavou

Proč přijít: Tak a je to tady. Jaro je tu. V Hradci nad Svitavou 25. května. Co tam? Koná se tradiční výstava drůbeže, králíků a holubů. Přijede taky pouť. A kdo přijede ještě? Zahraje Magnet přece. Takže startujeme motory v 17:00. Těšíme se na Vás!

Odkaz na akci

Dobrovolní hasiči z Poličky čistili městské koupaliště
Připraveno na sezónu. Dobrovolní hasiči z Poličky čistili městské koupaliště

Opera pod májovým nebem

Kdy: pátek 24. května od 18.30

Kde: Klášterní zahrady Litomyšl

Proč přijít: Patnáctý ročník Opery pod májovým nebem bude ročníkem výjimečným, neboť se nachází v "konjunkci" Roku české hudby a 200letém výročí Bedřicha Smetany. Tento nevídaný úkaz nemůžeme nechat bez povšimnutí, proto program letošního ročníku bude věnován pouze českým operním skladatelům.

Odkaz na akci

Svitavská muzejní noc

Kdy: pátek 24. května od 17.00

Kde: Městské muzeum a galerie ve Svitavách

Proč přijít: Vernisáž letních výstav a jejich komentované prohlídky, koncert svitavské kapely Točkolotoč, herní a tvůrčí aktivity pro všechny věkové generace, přehlídka historických motocyklů, sraz dětských odrážedel, prohlídka Ottendorferovy knihovny, čajový obřad a handpan koncert, občerstvení.

Odkaz na akci

Víkendové tipy 21. týden 2024Víkendové tipy 21. týden 2024Zdroj: archiv pořadatelů

Rostlinný Swap před knihovnou

Kdy: sobota 25. května od 8.00

Kde: Smetanovo nám. 50, Litomyšl

Proč přijít: Už počtvrté vypukne na podsíni před knihovnou SWAP rostlin neboli výměna všeho, co roste. Tento rok budeme měnit nejen pokojovky, ale i balkónovky, sazenice zeleniny, letničky a další rostliny, které pěstujeme v bytě, na balkóně i na zahradě. Vše probíhá zdarma na základě sousedské výměny. Rostliny přinesete a odnesete si jiné, popřípadě jenom přinesete, co vám doma přebývá, nebo si odnesete, co vám chybí.

Odkaz na akci

Zdroj: Martin Netolický

Arkády dětem

Kdy: sobota 25. května od 14.30

Kde: Zámek Moravská Třebová

Proč přijít: Srdečně Vás zveme na akci pro rodiče s dětmi. Po splnění úkolů dostanou děti razítka do herní karty. Za splnění úkolů si vyzvednou odměnu u Bílé paní.

Odkaz na akci

Chcete tady mít i Vaší akci? Napište na martin.alt@denik.cz

Pouťová zábava pod širým nebem

Kdy: sobota 25. května od 20.00

Kde: Sádek 105

Proč přijít: Zveme vás na pouťovou zábavu pod širým nebem s kapelou nový Fízl band v areálu hřiště Sádku u Poličky 25. května! Těšit se můžete i na Československou diskotéku s Dj Aleš. Chybět nebudou ani speciality z roštu a udírny, letní míchané drinky a spoustu zábavy!

Odkaz na akci

Stavění máje v Dolním Újezdu u Litomyšle.
Čtenáři rozhodli. Nejkrásnější májku na Svitavsku má Dolní Újezd

Ukliďme Moravskou Třebovou

Kdy: sobota 25. května od 9.00

Kde: Moravská Třebová

Proč přijít: V sobotu 25. května 2024 se opět přidáme k dobrovolnické akci Ukliďme Česko. Pokud chceš udělat něco prospěšného pro naše město a společně se s námi vydat uklidit nepořádek, tak stačí kliknout na odkaz níže, kde se zaregistruješ nebo dej u události Zúčastním se (hlavně proto, abychom věděli, kolik vás dorazí). A pak už jen přijď v sobotu 25. května v 9:00 na zahradu Dětského domova.

Odkaz na akci