PARDUBICKO

Velikonoce na zámku

Kdy: 24. března od 10.00
Kde: Zámek, Pardubice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V neděli 24. března od 10 do 17 hodin zaplní nádvoří Zámku Pardubice velikonoční jarmark – stánky s velikonočními pokrmy a dekoracemi, lokálními produkty, ale také s výrobky a ukázkami práce studentů středních škol Pardubického kraje. Děti se mohou těšit na výtvarné a keramické dílny, zdobení perníčků, soutěže, ukázky tradičních zvyků a her. Vstup je zdarma.

Pánská šatna ypsilonských herců v Holicích

Kdy: 22. března od 19.30
Kde: Kulturní dům, Holice
Za kolik: od 390 Kč
Proč přijít: V pátek můžete v Kulturním domě v Holicích navštívit představení Studia Ypsilon Praha Pánská šatna aneb mušketýři v Mexiku.
Nahlédněte tak trochu klíčovou dírkou do pánské šatny ypsilonských herců. Zažijete spontánní atmosféru, improvizační nápady, jedinečné propojení herců a diváků i trochu kolegiální škodolibosti. Hrají Martin Dejdar, Jiří Lábus, Petr Vacek, Jan Jiráň, Martin Janouš a Petr Hojer.

Zajímavá přednáška se uskuteční v pondělí 25. března v Pardubicích. Více v článku:

Mexická slavnost v Sezemicích

Kdy: 23. března od 17.00
Kde: Sezemický dům, Sezemice
Za kolik: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě
Proč přijít: Mexickou slavnost Fiesta Mexicana můžete navštívit v sobotu od 17 hodin v Sezemickém domě v Sezemicích. Typickou kapelu Mariachi Azteca de Praga doplní svými precizně provedenými kostýmy a nastudovanými tanci Dvorana Dancers Praha. Během akce budou nabízeny lahůdky mexické kuchyně.

Velikonoční tvořivá dílna

Kdy: 23. března od 10.00
Kde: Památník Zámeček, Pardubice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Přivítejte ve svých domovech jaro a Velikonoce s výrobky, které si vytvoříte v Památníku Zámeček v Pardubicích. V sobotu od 10 do 16 hodin se budou v foyer památníku vyrábět velikonoční dekorace v podobě oveček, zajíčků a provlékacích mrkví. Trpělivější jedinci si budou moct ušít náročnější zajíčky. Z materiálů využijeme třeba nepotřebné kartonové krabice, provázky a staré vlněné oblečení. Vstupné je dobrovolné.

Výstava Žena + jaro se koná 21. a 22. března v Pardubicích:

Dobročinného tvoření se můžete v sobotu 23. března zúčastnit v Dašicích: 

ORLICKO

Velikonoční jarmark

Kdy: neděle 24. března od 10.00
Kde: Žamberecký Kanec pivovar, restaurace a kavárna, Žamberk
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte na již 3.ročník VELIKONOČNÍHO JARMARKU U KANCE. Najdete tu spoustu krásných věcí od místních tvůrců. Velikonoční vajíčka, dekorace, perníčky, pečivo, pak také softshelové oblečení pro děti, keramiku, svíčky, dřevěné výrobky, mýdla, kosmetiku, dámské oblečení, originální papírenské zboží, kožené pásky a barefoot botky…a spoustu dalšího.

Tvarmetal Vysokomýtský půlmaraton 2024

Kdy: neděle 24. března od 9.00
Kde: M-Klub, Vysoké Mýto
Za kolik: 350 korun
Proč přijít: V ceně startovného je čipová časomíra, občerstvovací stanice po trase a v cíli, kovová účastnická medaile, úschovna, vodiči na 1:45 a 2:00 hod., fotograf na trati i v zázemí, fotokoutek, ocenění prvoběžců.

CHRUDIMSKO

Velikonoční jarmark

Kdy: sobota 23. března od 9.00
Kde: Resselovo Náměstí, Chrudim
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dílnička pro děti, stánky, hudba a něco dobrého na zub na Resselově náměstí. Součástí bude i soutěž „O velikonočního beránka“.

Jarní Slatiňany s vláčkem

Kdy: sobota 23. března od 9.00
Kde: Slatiňany
Za kolik: od 40 korun
Proč přijít: Přijďte si užít jarní Slatiňany, povozit se vláčkem, zavítat na jarmark do Škrovádu nebo na Švýcárnu, která nabídne velikonoční program, využít třeba nabídku a s průvodcem prohlédnout Mlýn Skály a v rámci připravené stopovačky potkáte královnu jara, hastrmana nebo princeznu.

SVITAVSKO

Barbora Brůnová: Smetana & všechno možný komiksový

Kdy: pátek 22. března od 17.00
Kde: Jiráskova 133, Litomyšl
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Výstava je průřezem tvorby litomyšlské ilustrátorky a komiksové kreslířky Barbory Brůnové tvořící pod značkou BBB ilustrace. Na děti a školní kolektivy čeká několik zábavných aktivit. K hlavní části výstavy věnované Bedřichu Smetanovi si mohou vyluštit křížovku a k ilustracím historických knih je připraven pracovní list.

Středověký den v muzeu

Kdy: sobota 23. března od 9.30
Kde: Městské muzeum a galerie Polička
Za kolik: 180 korun
Proč přijít: Chtěli byste zažít středověk? Tak si zapište do diáře sobotu 23. března a přijďte za námi do muzea!