Ta moravskotřebovská pořádá besedy nebo lampionový průvod.

V pondělí 5. října se zapojila řada knihoven do celostátní akce Týden knihoven. Moravskotřebovská začala společným čtením z knih TOP 12. „Jsou mezi nimi například Harry Potter, Rychlé šípy, ale třeba i Haškův Švejk a další,“ vyjmenovává ředitelka knihovny Ludmila Koláčková. Týden knihoven by měl upozornit na jejich význam pro zajištění dobré zábavy, ale i vzdělávání. Řada knihoven má tento týden vyplněný různými soutěžemi, besedami a řadou dalších zajímavých aktivit. Moravskotřebovská také naplánovala na pátek lampionový průvod. „Máme ho už pomalu jako tradici,“ sděluje ředitelka. Začali s ním před čtyřmi lety, kdy si ho vymysleli jako součást cesty do knihovny. „Každý rok přibývá dětí s rodiči, kteří se ho zúčastňují, tak jsme ho do programu dali i letos,“ vysvětluje Koláčková. Součástí programu je rovněž řada soutěží, ale také poskytnutí čtenářského průkazu na letošní rok pro nové zájemce o členství v knihovně zdarma.

Program doplnilo rovněž Velké říjnové společné čtení, které včera začalo v Městské knihovně Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové knihou Alchymista od spisovatele Paulo Coelho. Letošního, již sedmého ročníku, se zúčastnili studenti gymnázia, tří základních škol, střední integrované školy a důchodci z domova pro seniory. Ti také nepřetržitě četli z nejúspěšnějších knih ankety Kniha mého srdce, a to až do odpoledních hodin.
Čtenáři mimo jiné besedovali se spisovatelkou Ivonou Březinovou, která se věnuje literatuře pro děti a mládež všech věkových kategorií a nejrůznějších žánrů. Za součást své profese považuje také povídání si se čtenáři na besedách, a proto s pověstným batohem knih na zádech křižuje celou republiku.

(ap,ph)