Dětský den

Kdy: sobota 1. června od 14.00

Kde: Wolkerova alej 18, Svitavy

Proč přijít: Dětský den s Krůčkem. V parku Jana Palacha si budete moci zakoupit hrací kartu, se kterou budou děti obcházet naše výtvarná, pohybová a kreativní stanoviště. Po splnění několika úkolů čeká na děti odměna. Hrací karty se budou prodávat v čase od 14:00 do 17:00. Cena za hrací kartu je 120 Kč za dítě (100 Kč členská cena). A na co se mohou děti těšit? Velké bubliny, kuličkodráha, RC modeláři, cákání barev na prostěradlo, malování na obličej a mnoho dalšího.

Odkaz na akci

Sobotní vařeníčko

Kdy: sobota 1. června od 11.00

Kde: Trstěnice 1

Proč přijít: Hostinec Sajdlův mlýn Vás zve v sobotu 1.června od 11:00 hodin na sobotní vaření. Připraveno pro Vás bude: Hovězí polévka s celestýnskými nudlemi. Vepřový vrabec, houskový knedlík, zelí. Rizoto z vepřového masa s okurkou. Smažený sýr s bramborem a tatarkou. Lívance s marmeládou.

Odkaz na akci

Národopisná muzejní noc

Kdy: pátek 31. května od 17.00

Kde: Kostelní náměstí 25/1, Moravská Třebová

Proč přijít: Poslední květnový den bude v rámci Muzejní noci vstup do expozice zdarma! Na programu jsou hned dvě komentované prohlídky. Autorka expozice Lucie Žáková, odborná pracovnice moravskotřebovského muzea, ukáže a popíše návštěvníkům na výstavě fotografií (projekt Václava Šilhy a jeho týmu) podobu a historii krojů, které se kdysi nosily v lidovém prostředí na Hřebečsku. Následovat bude komentovaná prohlídka národopisné expozice se zaměřením na jarní obyčeje a přechodové rituály související s příchodem člověka na svět.

Odkaz na akci

close Tipy na víkend 22. týden 2024 info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Tipy na víkend 22. týden 2024

Čas pro neobyčejné zážitky

Kdy: sobota 1. června od 17.00

Kde: Polička

Proč přijít: Tradiční Čas pro neobyčejné zážitky připravený poličskými organizacemi, školami, spolky, ale i restauracemi a kavárnami nabídne mimořádné a nevšední zážitky pro všechny věkové kategorie. Nenechte si tuto oblíbenou akci, která se těší velkému zájmu už 24 let, ujít a vydejte se na večerní putování městem za dobrodružstvím a zábavou!

Odkaz na akci

Kriminacht

Kdy: od pátku 31. května do soboty 1. června

Kde: Litomyšl a Svitavy

Proč přijít: Večerní cyklus čtení je koncipován jako putování centrem města. Návštěvníci si tak mohou vybrat, zda navštíví pouze jedno autorské čtení, nebo absolvují všechna čtyři. Letos počtvrté v Litomyšli a vůbec poprvé také v sousedních Svitavách!

Odkaz na akci

Chcete tady mít i Vaší akci? Napište na martin.alt@denik.cz

Pohádkový Svojanov

Kdy: od soboty 1. června do neděle 2. června

Kde: Hrad Svojanov

Proč přijít: Na první červnový víkend jsme naplánovali zpestření. Na obou prohlídkových trasách se budete potkávat se známými bytostmi z pohádek. Nebude chybět princezna, sem tam se objeví nějaký šašek, čarodějnice, ale třeba i loupežníci. Setkání s pohádkovými postavami budou interaktivní. Počítejte s tím, že budete vtažení do děje. Prohlídky jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro všechny dospělé, kteří mají rádi pohádky.

Odkaz na akci

Beseda s Vladimírem Kořenem

Kdy: pátek 31. května od 16.00

Kde: Smetanovo nám.109, Litomyšl

Proč přijít: Srdečně Vás zveme na literární besedu a autorské čtení s českým moderátorem Vladimírem Kořenem, který nám představí svou novou knihu Řeka zázraků. Beseda se uskuteční v pátek 31. května 2024 ve Faltysově knihkupectví v 16:00.

Odkaz na akci

Deskohraní při příležitosti Dne dětí

Kdy: sobota 1. června od 13.00

Kde: Wolkerova alej 92/18, Svitavy

Proč přijít: Voláme všechny hráče deskových her! Ať už o nás slyšíte poprvé nebo chodíte pravidelně, mladí nebo staří, všichni jste zváni do knihovny na deskoherní den. V nabídce máme jak osvědčené klasiky, tak hry, které možná neznáte. Součástí programu jsou i dvě soutěžní hraní o knižní ceny.

Odkaz na akci

Festivalové zahrady 2022 | Video: Festivalové zahrady

Gulášobraní

Kdy: sobota 1. června od 13.00

Kde: Rohozná u Poličky

Proč přijít: V programu nebude chybět tradiční soutěž ve vaření guláše, svoji skvělou kouzelnickou show představí MAGIC ALEX, v odpoledních hodinách vystoupí zpěvák Patrik Malý a ve večerních hodinách vystoupí kapela Byt číslo 4. Program bude zpestřen i doprovodnými soutěžemi, pro děti bude připraveno malování na obličej, dílnička a skákací hrad. 

Odkaz na akci

close Tipy na víkend 22. týden 2024 info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Tipy na víkend 22. týden 2024