Mňága a Žďorp

Kdy: sobota 4. května od 20.00

Kde: Kulturní centrum Fabrika, Svitavy

Proč přijít: Mňága a Žďorp je česká rocková hudební skupina která vznikla v roce 1987 jako nástupce kapely Slepé střevo ve Valašském Meziříčí. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední album s názvem Přístav vyšlo v roce 2020. Ročně hudebníci odjezdí kolem stovky koncertů.

Odkaz na akci

Hradní jarmark

Kdy: od soboty 4. května do neděle 5. května

Kde: Hrad Svojanov

Proč přijít: Na tržišti si určitě vyberete z nabídky dřevěných hraček, originálních šperků z drahých kamenů, ale i různých druhů dřeva. Na stáncích nebudou chybět ani unikátní keramické výrobky pro radost, voňavé polštářky, textilní dekorace, či něco na zub jako valašské frgále, cukrová vata nebo bramborové spirálky. Mnozí řemeslníci předvedou, co v jejich rukách vzniká. Pro děti budou nachystané i dobové atrakce jako kolotoč a střelnice.

Mistrovství republiky Plesové choreografie a párové tance Chrudim 2022.
Tipy na víkend: Vinný košt, plesový tanec, hrnčíři i hasiči. Vyberte si!

Odkaz na akci

Big Power Cup

Kdy: sobota 4. května od 10.00

Kde: Cyklostezka Moravská Třebová Knížecí Louka

Proč přijít: Těšit se můžete opět na dobré jídlo, pití. Závody na odrážedlech pro nejmenší. Fotbalový nábor pro děti pod vedením trenéra ze SKP Slovanu MT. Dále jednu hiit lekci #48 Důvodu se pohnout. Čeká Vás program pro děti a také stage s DJ a moderátorem akce. Průběžně Vás budeme zde na této události o všem informovat.

Odkaz na akci

Michal Pavlíček & Trio

Kdy: pátek 3. května od 20.00

Kde: Kotelna - Music Club Litomyšl

Proč přijít: Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou.

Vydejte se v sobotu 4. května na muzejní ornitologickou vycházku nazvanou Vítání ptačího zpěvu, která vede pardubickými parky podél Chrudimky k bývalému vojenskému cvičišti Červeňák. Začíná v sedm hodin ráno u brány Zámku Pardubice.
Tipy na víkend: Vítání ptačího zpěvu, premiéra dona Juana i Jen Tak Fest

Odkaz na akci

Běh pro duši

Kdy: od 1. května do 31. května

Kde: Polička

Proč přijít: Dobročinný běh na podporu duševního zdraví a pro rozvoj služby, která pomáhá lidem na cestě k zotavení se z psychické nemoci - Centra duševního zdraví. Přidejte se k nám a vyberte si z 5 různých tras v okolí Poličky.

Odkaz na akci

Blízká setkání třetího druhu

Kdy: od pátku 3. května do neděle 5. května

Kde: Nadace Josefa Plívy Svitavy

Proč přijít: Setkání je zaměřené na spojení fragmentované scény z různých měst do propojené komunity a vytvoření prostoru pro vzájemné sdílení zkušeností, kreativity a radosti z hry na hudební nástroje.

Odkaz na akci