Herní série The Elder Scrolls letos v březnu oslavila třicet let. Jako jedna z mála značek v herním průmyslu se může pyšnit ohromným počtem fanoušků různých generací, které si získala unikátním zpracováním her na hrdiny, což umožnilo hráčům snadněji se propojit se svými fiktivními postavami.

Bethesda vytvořila i zajímavý mezigalaktický sci-fi svět ve hře Starfield:

Fanoušci se na sociální síti Reddit shodli, že za popularitu může zejména rozsáhlý, žijící svět, který hráči mohou svými rozhodnutími a chováním změnit dle obrazu svého, a zároveň mají bezprecedentní míru kontroly nad osudem svých vytvořených hrdinů. Ať už si zvolí cestu rytíře, lapky nebo mága, mohou se vydat na dlouhá a jedinečná dobrodružství, při nichž potkají zajímavé spojence i nepřátele.

The Elder Scrolls V: Skyrim patří dosud k nejoblíbenějším hrám:

| Video: Youtube

Jen poslední, pátý vydaný díl s podtitulem Skyrim zabere podle serveru HowLongtoBeat 34 až 231 hodin, než hráči spatří závěrečné titulky. Délka závisí na herním stylu a zda chtějí prozkoumat každý roh ohromné mapy.

Zážitky všeho druhu

Oblivion vs. Skyrim

Je lepší Oblivion, nebo Skyrim? Otázka, na kterou stále v herní komunitě není jasná odpověď. Zkuste se zeptat na sociálních sítích. Ale nejdřív si připravte popcorn.

close Oblíbený meme ze hry TES V: Skyrim. info Zdroj: se svolením Bethesda Softworks zoom_in Oblíbený meme ze hry TES V: Skyrim.

Zrovna Skyrim je aktuálně nejúspěšnějším dílem série. Samotného se ho podle tvůrce Todda Howarda z Bethesda Game Studios prodalo přes šedesát milionů kusů, čímž se dle serveru Gamespot stal osmou nejlépe prodávanou hrou všech dob. A přestože vyšel před téměř třinácti lety, stále jej lze vidět poměrně vysoko v žebříčcích aktuálně hraných titulů.

Jednou z příčin je – kromě unikátně zpracovaného zakomponování draků do světa a hratelnosti – bohatá nabídka modifikací (fanoušky vytvořené úpravy hry) vylepšujících herní zážitek. Vzhledem ke svému stáří původní grafické zpracování již neodpovídá současným standardům, a tak jedněmi z nejčastěji stahovaných balíčků změn jsou podle serveru Nexus Mods právě ty s fotorealistickou grafikou. Hráči často shání i modifikace vylepšující hratelnost, čímž se mohou do dění ve fiktivním světě ještě víc ponořit.

The Elder Scrolls V: Skyrim je oblívený i pro značné množství modifikací:

| Video: Youtube

Ovšem perličkou mezi hojně instalovanými modifikacemi je i balík odhalující postavy v rouše Evině. Tahle úprava údajně vznikla v ten stejný den, kdy Skyrim byl poprvé dostupný na trhu. Od té doby ovšem i ona prošla výraznými vylepšeními, aby odpovídala současným nárokům.

Zajímavostí také je, že Skyrim má jednu z nejpočetnějších komunit vytvářejících erotický obsah do hry, která čítá zhruba 1,5 milionu členů.

Ačkoliv se většina vytvořených animací pohybuje v mezích lehké erotiky, tak některé zahrnují i různé úchylky, jako je BDSM, přičemž mají i vlastní příběh. Jelikož doba postoupila, a v oblibě jsou i zařízení pro virtuální realitu, tak aplikace se sexuálním obsahem tematicky zaměřené na Skyrim lze najít i v aplikacích pro dospělé.

Kterou herní konzoli si vybrat? Poradíme:

Nutno podotknout, že i ostatní díly The Elder Scrolls byly, resp. jsou bohaté na modifikace. Navíc nedávno fanoušci vytvořili hratelnou verzi druhého dílu, Daggerfall, v modernějším kabátě.

Nekonečná franšíza

Série The Elder Scrolls má na svém kontě zatím pět samostatných videoher určených pro jednoho hráče (Arena, Daggerfall, Morrowind, Oblivion, Skyrim), jeden neustále se rozšiřující on-line titul pro více uživatelů (The Elder Scrolls Online), a celkově téměř devadesát milionů prodaných kopií. Každý díl se podle serveru Metacritic řadí mezi nejlépe hodnocené hry na trhu. Rovněž si je lze zahrát na téměř všech dostupných konzolích.

Miliony hráčů po celém světě nyní čekají na šesté pokračování The Elder Scrolls:

| Video: Youtube

Momentálně vývojáři ze společnosti Bethesda pracují na šestém díle. „Při návratu do Tamrielu a hraní rané fáze jsme plní radosti, vzrušení a příslibu dobrodružství,“ pochlubili se tvůrci při zprávě o výročí, čímž fanouškům po celém světě potvrdili, že dlouho očekávané pokračování je již hratelné. Dosud se však neví, kdy přesně jej vyzkouší i samotní hráči.