Stezka spojí historické objekty s novou architekturou. „Projekt nás vyšel na třicet osm milionů, původně měl být o čtrnáct milionů dražší. Dostali jsme na něj evropskou dotaci ve výši devadesát dva a půl procenta nákladů," řekl vedoucí odboru rozvoje města Miroslav Netolický.
Projekt zatraktivní zámek a zámecký areál, renesanční a barokní památky. „Cestu od renesance k baroku představíme veřejnosti 11. května. Součástí projektu byla oprava stezek, obnova dvou kaplí na Křížové cestě, nebo obnova Schodů mrtvých pro živé a lapidárium," vyjmenoval Miroslav Netolický. Rekonstrukcí prošlo i nádvoří a zámecké zahrady včetně pokrytí hradeb, restaurováním arkády na zámku, portál Schodiště mrtvých pro živé, náhrobky a malby lapidária a sousoší Kalvárie.
Vedle parkoviště u zámku stojí betonová Brána času od architektky Markéty Veselé, která spolupracovala například s Janem Kaplickým. Vnitřní prostor brány tvoří časová osa významných dat v historii města. Skulptura je složená z jedenácti betonových čtvercových dílů řazených za sebou s vchodem uprostřed. Brána je vysoká pět metrů a ve tmě svítí. „Někomu se velmi líbí, jiní tomu říkají radiátor, který v noci svítí. Nenechává to lidi chladné, s tím jsme spokojení," řekl Miroslav Netolický.
Cestu od renesance k baroku doplní informační kiosky, tři elektronické a pět mechanických. Město zároveň připravuje digitální model stezky ve 3D, animované spoty a naučnou publikaci. Stavební práce, restaurování i osazení brány už skončilo. Radnici zbývá práce na propagaci.
Projekt městu přinesl i archeologické nálezy. „Archeologové zjistili, jaký byl původní půdorys vyhořelého boskovského hradu, na jehož místě vznikl renesanční zámek," objasnil výsledky nálezů Miroslav Netolický.