Divadelní představení s knihou v ruce je zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. „Naposledy jsme v Poličce přivítali Listování v únoru, a to s napínavým thrillerem Inferno od Dana Browna," připomněla Klára Kašparová z poličské knihovny.

Nyní se návštěvníci mohou těšit na britský humor Stephena Clarka. „Listování tentokrát nebude šetřit vtipem a návštěvníci se mají tedy opět na co těšit," uvedla Klára Kašparová.

Fungujeme jako seriál. „Lidé se těší na to, s čím přijdeme. A to je také důvod, proč se neopakujeme. A tak měníme žánry, styly i obsazení. Pořád ale zůstáváme živými a vtipnými prezentátory knih," uvedl hlavní účinkující Lukáš Hejlík.

Pařížský sen

S jakým hrdinou se tentokrát potkáme na divadelním jevišti poličského Divadelního klubu? „S Angličanem Paulem Westem, který touží prožít svůj pařížský sen, ovšem stále se mu to nedaří a zažívá pouze samé peripetie s francouzskou byrokracií. Podaří se Paulovi prožít svůj pařížský sen? Přijďte posoudit sami," zve na pokračování jedinečného projektu Klára Kašparová.

Scénické čtení knihy Faktor Merde se koná už dnes, tedy v úterý 27. května ve 20.00 hodin v poličském Divadelním klubu. 

(mek)