Do organizace sobotní akce se během roku příprav zapojila celá vesnice. Z 350 oslovených rodáků jich dorazila na akci většina a celkový počet účastníků akce bylo o dvě stě vyšší.

„Díky tomu, že místní hasiči chtěli slavit 130 let vzniku, tak jsme se k tomu přidali. Zastupitelé obcházeli obec a jednotlivé domy, kde se ptali, kdo tam bydlel, kdo tam bydlí a zda mají fotografie. Starousedlíků jsme se zeptali na další informace, pak jsme dali dohromady pozvánky a následně jsme vymysleli celý program," řekl jeden z organizátorů Jiří Renza. Ten také potvrdil, že nejtěžší bylo pozvat lidi tak, aby se na nikoho nezapomněla. Další náročná práce spočívala v třídění fotografií, které byly prezentovány na výstavě. Bohatý program nabídl například dny otevřených dveří v místním zemědělském družstvu, v hasičské zbrojnici nebo škole. V kulturním pořadu vystoupili žáci základní školy a svůj um předvedli hasiči.

Setkání s rodáky si nenechala ujít ani Anna Brokešová se svojí rodinou. Ta je zároveň současnou nejúspěšnější sportovkyní v obci, neboť se věnuje bowlingu na světové úrovni. „Moc jsem se těšila a akci jsem si užila. Organizátoři si dali velmi záležet. Připravili pro nás všechny nádherný den a já se tak mohla setkat s mnoha lidmi," řekla rodačka z Vidlaté Seče. Ta se stejně jako ostatní obyvatelé vesnice zapojila i do tvorby programu. Prezentovala sport, ve kterém je hvězdou. „Chtěli jsme místním ukázat sport, o kterém si mnozí přečetli pouze v novinách," dodala Anna Brokešová. Zájemci si tak mohli prohlédnou závodní koule i kuželky a také trofeje, které si přivezla s dalšími členy rodiny z celého světa.