Jak už bývá zvykem, tento den je zasvěcený zvířatům, v prvé řadě našim čtyřnohým kamarádům. Bohatý program začíná už ve třináct hodin. „Tak jako v minulých letech se můžete těšit na vystoupení Agility klubu z Moravské Třebové. Kromě zdolávání různých překážek nebude chybět ani tanec se psem," uvedl vedoucí záchranné stanice Josef Zelený. Do Svitav letos přijedou i členové občanského sdružení Pes pomůže. Budete tak mít možnost podívat se, jak se pracuje se speciálně vycvičeným asistenčním psem, který pomáhá zdravotně postiženým lidem.

Máte doma také chlupatého mazlíčka? Tak ho rozhodně vezměte s sebou. Můžete se zapojit do soutěže o nejhezčího pejska a třeba právě ten váš vyhraje jednu z cen. Podle Josefa Zeleného soutěž je určená jak pro psy s průkazem původu, tak i pro „bezpapíráky". Speciální a velice oblíbenou je rovněž kategorie dítě se psem. Po pomyslném mole se projdou i opuštění pejsci, kteří našli azyl v útulku při záchranné stanici. Doprovodí je dobrovolníci, kteří za nimi jezdí i do Vendolí.

Nachystaný je i doprovodný program, ze kterého si určitě vyberou malí i velcí. Děti se mohou povozit na koni, nebo si zasoutěžit v netradičních disciplínách s DDM z Moravské Třebové. Sokolníci Sieferos předvedou dravce. Prostor ke svému představení dostane také Liga na ochranu zvířat. Obří modely letadel doveze Spolek leteckých modelářů z Litomyšle. Dospělí si dokonce mohou zahrát o zlatou cihlu.

Společně s Dnem zvířat si můžete užít také Den rododendronů. Tato okrasná dřevina je opravdu nádhernou solitérou právě v době, kdy kvete. Z palety barev jejich květů se ale nemůžeme těšit příliš dlouho, protože brzy odkvétá. Na sobotu je nachystaná i výstava květin a jiných výpěstků.

Během zábavného odpoledne se dostane ke slovu také muzika. O tu se postará pardubická country kapela Hotovo. Závěr pak bude patřit partě dobře vypadajících hudebníkům z Brna, kteří si říkají Poletíme? Od 18 hodin zahrají original banjo punk future jazz country v turbošansonovém duchu.

Přijďte se v sobotu 23. května pobavit do svitavského parku Jana Palacha. Nebudete litovat. Zábavné odpoledne nejen se zvířaty pořádá záchranná stanice Zelené Vendolí a Středisko kulturních služeb města Svitavy.

(kk)