Svitavsko - Traktory vyrazí na trať, potěší diváky

Janov – Milujete řev silných strojů? Jestliže ano, vyrazte v sobotu do Janova. Nebudou na vás sice čekat krásné motorky nebo „našlapaná“ auta, ale traktorová show nabídne jistě nejeden atraktivní zážitek. Organizátoři, dobrovolní hasiči, připravili pro všechny majitele a příznivce traktorů a různých přibližovadel jízdu zručnosti a další soutěžní disciplíny. Traktory vyrazí na trať v 9 hodin.

Březiny u Poličky - Fotografická soutěž Vysočina, jak ji vidím já má za sebou svůj čtvrtý ročník. V prostorách kulturního domu na Březinách vystavují své snímky účastníci soutěže. Návštěvníky až do konce prázdnin potěší více než pět set fotografií amatérských fotografů.
Litomyšl – Rodiště Bedřicha Smetany hostí již druhý týden mezinárodní tábor mládeže. Všichni, kdo by se chtěli podívat na to, co mladí lidé z celé Evropy během společného pobytu vytvořili, mají jedinečnou šanci. V sobotu se ve zdejším lidovém domě uskuteční Final Show. Návštěvníci z řad veřejnosti se mohou těšit na zajímavé divadelní představení. Začíná ve 20 hodin.

Orlickoústecko - Pouťové atrakce zaplní Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí – Město bude žít o víkendu 85. Ústeckou staročeskou poutí. Mírové náměstí a okolní uličky zaplní pouťové atrakce a stánky s různým pouťovým zbožím. V areálu loděnice v Cakli bude v pátek v 19.30 hodin zahájen folkový festival Janouškovo Ústí aneb Muzikanti v Cakli, v sobotu bude program festiválku pokračovat v 18 hodin. V areálu v Cakli se v sobotu uskuteční od 9.30 hodin dětský den nazvaný Cesta do pohádky.

Před budovou hasičské zbrojnice se v sobotu od 16 hodin odehraje koncert skupiny Šedous band, v neděli ve stejný čas a na stejném místě vystoupí skupina Trumf. Ani letos nebude „Staročeské“ chybět pouťová zábava, začne v sobotu v osm večer v restauraci U Malinů.

Chrudimsko - Sraz amerických aut i motorek

Hrochův Týnec – Veteran Car Club Hrochův Týnec pořádá od pátku do neděle 4th American Run - Sraz amerických strojů. V pátek očekávají příjezd prvních účastníků. V sobotu začne vyjížďkou s návštěvou muzea E. Holuba v Holicích, odpoledne následuje kovbojská show i různé soutěže. Vyhodnoceny budou i soutěže o nejhezčí auto, motorku, nejstarší auto a nejvzdálenějšího účastníka. Sraz končí v neděli.

Rychnovsko - Westernový den

Potštejn – V sobotu se v areálu kempu Western v Potštejně koná již druhý letošní Westernový den. Návštěvníci akce se mohou těšit na Velkou show kovbojů a indiánů, v níž se přenesou na Divoký západ. Své umění Na Vochtánce předvede vicemistr Polské republiky v rodeu nebo populární kaskadérská skupina Caballos a další hosté. Od 20 hodin se koná country večer s kapelou Tomy a ve 21 hodin začne velkolepá show s názvem Koně v ohni

Pardubicko - Kawasakiho růže v letním kině

Pardubice – Letní kino přinese o tomto víkendu do pardubických Tyršových sadů snímek Kawasakiho růže. Hrají Lenka Vlasáková, Daniela Kolářová, Martin Huba a další.

Živanice – V pátek vystoupí na letním parketu v Živanicích Kamil Střihavka a skupina Leaders. Koncert začne ve 21 hodin. Kamil Střihavka od letošního roku zahájil festivalovou sezonu s novým seskupením, jehož název je LEADERS.

Hradecko - Golfový turnaj Na Vrších

Jeníkovice – V sobotu se v jeníkovickém Golf klubu Na Vrších uskuteční turnaj HELSINKI TOUR 2010. Jsou připraveny dva samostatné turnaje. Denní začíná v 15.30 a hraje se na osmnáct jamek s úpravou HCP. Zvítězí hráč s nejvyšším počtem stablefordových bodů. Noční turnaj začne zhruba od 21.30 a bude se hrát ve dvojicích dvakrát na tři jamky. Hraje se na rány. Startovné: 150 korun, 300 korun fee pro nečleny, přihlášky: 14. 8. do 14 hodin, prezentace: 15.15 hodin.

Jičínsko - Na romský festival Bašaviben přijede také Jan Bendig

Hořice – V sobotu se ve Smetanových sadech v Hořicích uskuteční tradiční romský festival Bašaviben. Ukazuje bohaté muzikální a taneční romské tradice. Ve Smetanových sadech vystoupí i zpěvák Jan Bendig. Akce začíná v 11.30 hodin.

Nemyčeves – Český zahrádkářský svaz, Základní organizace Nemyčeves–Vitiněves zve na jubilejní 40. speciální výstavu mečíků. Koná se v sobotu a neděli v sokolovně v Nemyčevsi a je rozšířena o prostory v místní škole. Výstava bude oba dny otevřena od 8 do 18 hodin. Mečíky budou vystavovat přední pěstitelé, členové specializované organizace Gladiris. Kromě mečíků uvidíte růže, jiřiny, fuchsie, lilie a kaktusy. Připraven je kulturní program, k poslechu zahraje dechová hudba Příchvojanka, vystoupí mažoretky. Po oba dny v odpoledních hodinách proběhne křest nového semenáče mečíku.

Hořice – Nadšení, protesty i tahanice provázejí Chobotnici neboli návrh nové podoby Národní knihovny Jana Kaplického již několik let. Bohužel, Jan Kaplický se realizace nedožil. O tom i o mnohém jiném vypráví film Olgy Špátové Oko nad Prahou, který je zároveň životopisem stavby i jejího autora. Nový film v sobotu osobně představí ve dvacet hodin v Biografu Na Špici Eliška Kaplicky, manželka zesnulého architekta.

Náchodsko - Koupaliště se rozezní koncertem Dědy Mládka Illegal Bandu

Starkoč – Již v pátek se ve ve Starkoči na koupališti od 20 hodin představí kapely Tarantule, Děda Mládek Illegal Band a Plazma. V neděli od 15. hodin ve Starkoči na koupališti country a folk zahraje kapela DOMAMAZEC. Vstupné zdarma.

Trutnovsko - Mimořádná noční prohlídka Hospitalu

Kohoutov – Už šestnáctý ročník akce Lidová řemesla 2010 se koná v sobotu od 9 do 17 hodin. Návštěvníci uvidí na dvě stovky řemeslníků a prodejců, například výrobu keramiky, ozdob ze slámy či drátování. Připraven je hudební program na dvou pódiích.

Horní Maršov - Tradiční pouť se koná v sobotu od 10 hodin. Připraveny budou stánky s řemeslnými výrobky, dechová hudba Podzvičinka, alternativní divadlo Buchty a loutky, folkové kapely Doteky a Kaluže, od 20 hodin vystoupí Ivan Hlas Trio.

Kuks - V pátek se od 21.30 hodin koná mimořádná noční prohlídka Hospitalu. Maximální počet účastníků může být 25. Nutná je rezervace na mailu hospital.kuks@josefov.npu.cz, nebo na tel. č. 499 692 161.