Věnují se mu také na Základní umělecké škole ve Svitavách. Ve svém hudebním sále mají žáci k dispozici veškerou potřebnou aparaturu a vyučuje je zapálená pedagožka. Místní umělecká škola také zvažuje, že uspořádá v populárním zpěvu soutěž.

„V osnovách hudební školy není přímo předmět zaměřený na sólový zpěv populární hudby. Žáci se tak věnují jak lidovým písničkám, tak klasickému zpěvu. Ti, kteří více tíhnou k populární hudbě, se jí pak věnují intenzivněji,“ vysvětlila učitelka Dana Pražáková. Sama se výuce zpěvu populárních písní věnuje více než deset let. K tomuto žánru ji přivedli jak žáci ze Základní umělecké školy v Luži, tak její dva synové. „Jsem ráda, že své zkušenosti z předchozího působiště mohu využít. Zájem o populární písničky mají žáci velký a nechybí mezi nimi ani chlapci,“ řekla Dana Pražáková.

První úspěchy má svitavská „zuška“ za sebou. Čtrnáctiletá Markéta Volečková z Březové nad Svitavou a dvanáctiletá Veronika Kynclová ze Svitav zaujaly svým vystoupením porotu v soutěži populárních písní v Třinci. Obě shodně tvrdí, že s mikrofonem v ruce jsou při vystoupení klidnější. „Bez něj nevíme, co s rukama,“ tvrdí Markéta a Veronika.

Podobné klání, kterého se žákyně umělecké školy zúčastnily v Třinci, by se podle Dany Pražákové mohlo uskutečnit i ve Svitavách. „Rádi bychom zorganizovali soutěž ve zpěvu populárních písní pro žáky základních škol. Ten by mohl uzavřít i nějaký větší koncert ve Fabrice,“ podělila se o své plány učitelka Dana Pražáková. Její svěřenkyně se svitavské veřejnosti naposledy představily minulý týden při vernisáži výstavy výtvarníků v muzeu.