Profesionální voják slouží v armádě od roku 1999. Nyní je zástupce velitele čety 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi, ale bydlí v Dětřichově. Účastnil se pěti zahraničních misí.

Jeho fotografie z mise v Kosovu získaly první místo na 26. ročníku Národní soutěže amatérské fotografie v roce 2006. „Fotografovat jsem začal na misi v bývalé Jugoslávii, abych se zabavil a vyhnul ponorkové nemoci,“ přiznal se Daniel Hlaváč publiku.

„Za všechno můžou fotografické časopisy, ke kterým jsem se dostal na základně. Nejprve jsem je jen četl a pak jsem se pustil i do focení, protože fotoaparát jsem měl s sebou. Od roku 2000 jsem fotil malým foťáčkem a v roce 2003 jsem si pořídil první zrcadlovku Canon a začal jsem se víc zajímat o pravidla focení.“

Vyprávění doplnil promítáním vynikajících snímků z výstavy „122 dní v Afghánistánu“. Přiblížil posluchačům Afghánistán, který je podle něj chudou zemí s ideálním potenciálem pro adrenalinové sporty, i život vojáků v mírových misích.

„Na misi do Afghánistánu jsem si pořídil Nikon FM2 . Focení na digitál se nevyhýbám, ale mám raději film. Vyfotil jsem 130 filmů. Materiál jsem uchovával v ledničce, vyvolával jsem ho až v Čechách,“ přiblížil autor vznik snímků.

S fotografiemi podpraporčíka Daniela Hlaváče je možné se setkat na výstavě v pražském Strahovském klášteře do konce ledna. Odtud poputují do Chrudimi a poté do bruselského sídla NATO.