Nejen že mnozí z účastníků si během jeho konání odskočili k urnám. Ti, co přijeli zdaleka z Prahy, Ústí nad Labem či Děčína, si předem vyřídili voličské průkazy.

O tom, jak dopadly parlamentní volby v celorepublikovém měřítku, se nejprve dozvídali od majitelů chatek v přilehlé zahrádkářské kolonii či průběžně prostřednictvím mobilních telefonů. Zpráva, že Jiří Paroubek odstupuje z vedení strany, ale zazněla přímo z pódia. Zhruba čtrnácti stovkám diváků ji v sobotu oznámili členové skupiny Support Lesbiens. Zpráva ale nikoho nezasáhla natolik, že by ho museli převzít do své péče zdravotníci.

„Celý festival se obešel bez vážnějších zranění. Většinou se jednalo o drobnější poranění a oděrky,“ sdělila Růžena Tomanová, předsedkyně okresního výboru Českého červeného kříže. Pořadatelé, kteří zajišťovali občerstvení, se shodli, že letošní ročník byl méně hektický. „Ačkoliv bylo poměrně příznivé počasí, lidé moc neutráceli. Zdá se nám, že i piva se vytočilo méně než v minulých letech,“ řekla Petra Jílková. Také Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku poličské střední odborné školy, která v areálu koupaliště krmila hladové krky, se domnívá, že krize na lidi zřejmě dolehla a ti tak méně utráceli. Pořadatel Lukáš Zrůst z Divadelního klubu doufá, že tento ročník neskončí v červených číslech. Stejně jsou na tom milovníci muziky. Ti věří, že s pověrami spojená třináctka nepřinese smůlu také Poličskému rockoupání.