Nachystali proto další premiéru. V pondělí představili na veřejné generálce kus z pera Jiřího Voskovce a Jana Wericha, Kat a Blázen.

Hru Osvobozeného divadla upravili a doplnili svými texty Ladislav Vrabec a Zdeněk Trnka. „Připsali jsme předscénu. Narážíme na aktuální problémy současnosti,“ řekl Zdeněk Trnka. Slavnou dvojici V+W představují Robert Smolek a Filip Divoký. Kromě nich se na vystoupení podílí čtyři desítky lidí „Náročné bylo propojit jednotlivé prvky. Herce, tanečníky a kapelu,“ uvedl těsně po skončení režisér Ladislav Brabec. Slavnostní premiéru chystají ochotníci na neděli od 17 hodin. Celkem počítají s pěti reprízami.

V souvislosti s výročím uskuteční divadelníci besedy pro studenty. Na podzim chystají výstavu fotografií a plakátů. Ty zaplní prostory bývalé ochotnické klubovny v Tylově domě, kde je v současné době sál Bohuslava Martinů. „Jedním ze zajímavých exponátů je poutač z roku 1901. Tehdy se ve městě otvíral učitelský ústav a ochotníci nacvičili hru Vojnarka od Aloise Jiráska,“ uvedl bývalý dlouholetý jednatel spolku Jan Matouš. Plakát objevili divadelníci na půdě v domě nakladatele Kaňky Kaňkovského.

Na prknech, která znamenají svět, Poličští neopustí díla českého klasika. Na podzim připravují inscenaci Jiráskovy Lucerny.