Ve výstavních síních Wellenu se představily Jana Stiborik a Gabriela Kožantová. Vernisáž se uskutečnila ve skvělém duchu, nabídla přítomným skvělý zážitek: s tribal- tancem (americká provenience, ATS) se představila Lidka Jiroušková a sklidila úspěch, hlavně však obdiv.

Tribal-dance je tanec vycházející z orientálních, folklorních zdrojů (třebaže vznikl v Americe), naprosto neunikající pozornosti; ovládne vbrzku mysl každého, přináší všem (i divákům) potěšení při improvizaci na jakoukoliv hudbu; tanec de facto „vzniká na místě“. Uplatňují se v něm egyptské, indické, afghánské, perské, uzbecké, tuniské a dalších tanců severní Afriky a Orientu. Přes improvizaci vyjadřuje ženskou hrdost, sílu a vznešenost. To umocňují kostýmy zdobené mj. i flitry, vynikající pouze střízlivou barevností…

Projev Jirouškové ladil s vystavovanými kostýmy vlastní produkce. Typický kostým pro ATS se skládá z kalhot, sukně, šátku nebo pásu se střapci, choli, podprsenky zdobené mincemi, střapci apod., turbanu a množství šperků a dalších dekorací.
Stejnou pozornost na sebe strhávaly modernistické malířské projevy obou protagonistek. Obě upřednostňují a protežují formu akrylu na plátně, resp. dřevě, mají ji naprosto zvládnutou. V tematice jejich tvorby vítězil obyčejný svět kolem nás, reflektující hektické dění na straně jedné, či naopak symptomy vnitřního uklidnění…Polohu převažující sálající pohody dotvářela tanečnice L.Jiroušková svými batikami…

Půlstovka obdivovatelů na vernisáži nechyběla ani přesto, že ve stejnou dobu zahajovaly ve městě další výstavy. Vážně pak berou smělé plány Welenu pro příští rok, v nichž nechybí ani „vyšperkování“ výstavních síní, záměr realizovat pětici podnětných akcí či snaha nalákat zájemce na work-shopy… (mt)