Tak jako při předcházejících akcích jsme pozvaly všechny spoluobčany do kulturního domu  a byly jsme velice rády, že účast předčila naše očekávání.
Společně jsme si připomněli význam Velikonoc a tradice s nimi spojené. A tak se opět dekorovala vajíčka. Ať už to bylo malování voskem, které si vyzkoušela i ta nejmladší generace. Bylo radost se dívat, jak byla děvčátka šikovná a malování jim šlo hezky od ruky, nebo už složitější práce s vrtačkou a výroba „krajkových"  kraslic. Mezi dekoracemi nechyběly ani vlastnoručně vyrobené pomlázky, košíčky, věnečky z březového proutí k ozdobení  dveří.
Letošní setkání jsme nazvali „U velikonočního stolu". Nesměl proto chybět slavnostně prostřený stůl a plno velikonočních dobrot. K velikonočnímu vaření a pečení neodmyslitelně patří jarní bylinky. Proto jsme si alespoň slovem připomněli, jak je dokázaly k vaření, léčení a zahánění rozličných neduhů využívat už naše babičky. A své místo nejen v kuchyni si bylinky drží dodnes. I my jsme je plně využili při přípravě zeleninových salátů a  zálivek, které jsme připravili pro účastníky naší besedy. A nejen to, žádná z klubu seniorek nepřišla na besedu s prázdnou. A tak se sešly mazance, věnce, beránci, velikonoční nádivky, pochoutky z vajec a mnoho dalšího pečiva.

U sbírání inspirací pro sváteční vaření a  příjemném povídání jsme všichni společně prožili  hezké nedělní odpoledne.
Děkujeme všem za účast  a těšíme se na setkání při našich dalších akcích.

IRENA GREGOROVÁ, za klub seniorek