Až do 22. září můžete ve svitavském muzeu navštívit velkou výstavu deskových a vzdělávacích her s názvem Pojďme si hrát. Unikátní výstava je vytvořena ve spolupráci s vydavatelstvím moderních společenských her pro děti i dospělé ALBI. Těšit se můžete na hry pro celou rodinu, pro jednotlivce, hry strategické, logické či karetní, historické hry nebo hlavolamy. To vše si budete moci nejen prohlédnout, ale velkou část her i osobně vyzkoušet. Pokud se vám hra zalíbí, tak samozřejmě i zakoupit. Po dobu trvání výstavy je naplánováno několik tematických večerů jako deskoherní kavárna, beseda s tvůrci her či rodinný večer s deskovkami.
Úžasnou předností her je, že umí vtáhnout do děje a pobavit. S námi se tak můžete stát námořníkem, rytířem, princeznou nebo velbloudem. V deskových hrách je ukryt velký vzdělávací potenciál. Avšak stále nejdůležitější je, že hra přináší zábavu, odpočinek a přátele.

Deskoherní kavárna

Tak jako si v kavárně objednáváte různé pochutiny, tak v deskoherní kavárně můžete ochutnat hry dle vlastní volby. Přijďte si zahrát nové a úspěšné hry, kterými vás provede a vysvětlí přední český herní specialista Jirka Lízner a jeho tým z naší největší deshoherní  společnosti (ALBI). Vyzkoušet si budete moci vše, co vám „padne do oka“. Třeba veleúspěšnou hru Osadníci z Katanu na mapovém plánu České republiky, UBONGO, Quoridor, Umí prase létat? a jiné skvělé moderní hry.  Na vlastní uši můžete prozkoumat velmi populární naučnou edici Kouzelné čtení. Není snadnější možnost jak poznat novou hru, než využít specialisty, kteří Vám hru představí, vysvětlí a nechají Vám vychutnat si svět vzdělávacích deskových her.