Jste potřetí na Smetanově Litomyšli. Jak si užíváte festival a město samotné?
Mně se tu líbí jako vždycky. Mám pocit, že je vše krásný. Já sem jezdím hrozně rád. Vždycky se sem těším a doufám, že nás někdo někdy pozve, i když přímo nezapadáme do konceptu festivalu. Jelikož je to pojmenované jako koncert na přání, tak si říkám, že si nás někdo přeje. My tady vždy trávíme hezký čas na koupalištích a na zámku v technické místnosti. Což je skvost mezi technickými místnostmi.

Čím to je?
Mají zde vlastní pípu a to je pro kapelu zásadní. Z Litomyšle jsem nadšený.

Hrát dva koncerty vám tedy nevadí?
Mě to naopak baví. Tady je omezené množství sedadel kvůli kapacitě zámku, takže já jsem rád. Kdybych měl jenom jeden koncert, tak bych přijel jen na otočku, jak to většina umělců dělá. Takto tu strávím krásný čas.

Představil jste se na festivalu v různých rolích. Která vám byla nejbližší?
Mně to je jedno. Hlavně, že tu jsem. Cokoliv dělám, tak mě baví. Kdyby mě něco nebavilo, tak bych to nedělal.

Koncert byl na přání. Přemýšlel jste, co byste chtěl ukázat příště? Pokud vás organizátoři pozvou.
Přesně. Pokud jsme to tady moc nezdevastovali. Nepřemýšlel. Zatím je to ve hvězdách. My to střídáme. Poprvé jsme byli s big bandem, podruhé s Bernsteinovou mší, což je možná bližší divákovi Smetanovy Litomyšle. Teď s úplně jiným programem. Dopředu jsme si říkali, že se musíme přizpůsobit Litomyšli. Chlapci možná z nedostatku času to přizpůsobení nezvládli a nenazkoušeli všechny skladby, mezi kterými bychom vybírali, a tak jsme zahráli program, který hrajeme a vlastně to bylo dobře.

Jak to myslíte?
Protože jsme zdvihli diváky ze sedadel a ti mohli tančit. Znamená to, že z klasického festivalu, trochu usedlýho a kravaťáckýho, se stala normální zábava.

Měl jste obavy, že publikum nebude reagovat?
Obava je vždycky. Když si někdo vezme kravatu a sváže se na koncert, tak už ho to předurčí k osudu diváka. Pamatuji si, když jsme tu hráli poprvé, tak to bylo to samý. Nakonec lidé také stáli a tančili. Možná, že příště můžeme přitvrdit.

Proč myslíte?
Tady jsou prostě dobrý lidi a je jedno, zda jdou na klasiku, jazz nebo pop. Prostě jdou na muziku a když jim někdo naservíruje celkem dobrou muziku, tak jsou za to prostě rádi.