Hlavně staré hity

„Náš koncert bude postaven hlavně na starých hitech ještě z dob mého působení v Ready Kirken,“ uvedl Michal Hrůza.

Kromě toho podle jeho slov určitě dojde i na skladbu Bílá velryba, která je momentálně nejhranější českou písničkou v tuzemských rádiích.

„Moc novinek ale na Žlutý fest nechystáme. Schováváme si je až na podzim po vydání nové desky, na které teď pracujeme. Album už je téměř hotové, ale odevzdat ho máme až na konci prázdnin, takže je ještě trochu času na něj vymyslet nějaké vylomeniny,“ prozradil s úsměvem Michal Hrůza.

Nové CD bude podle jeho slov obsahovat zřejmě jedenáct pecek. „Proti mému předchozímu působení v Ready Kirken se na této desce nijak vymezovat nebudu. Určitý posun tu ale bude patrný už proto, že mi s ní pomáhal jiný tým lidí. Jejich vklad je zde slyšet,“ podotkla jedna z hvězd pardubického Žlutého festu, která před časem natočila také videoklip k písni Bílá velryba.

„Ten vznikal na chorvatském ostrově Vis. Materiálu jsme měli opravdu hodně. Proto jsme se rozhodli, že ho zužitkujeme pro bonusové DVD, které vyjde v říjnu jako speciální edice s novým CD,“ doplnil Michal Hrůza.

„Koncertní šňůru k novému albu pojedeme až na jaře příštího roku. Je vždycky příjemnější, když lidé mají písničky naposlouchané, než když člověk má vyjet na turné hned po vydání desky,“ domnívá se známý umělec.

„Navíc jsem teď trochu zanedbával rodinu, tak to chci napravit,“ pousmál se zpěvák, kytarista, skladatel a textař v jedné osobě, který má na svém kontě i spolupráci s historicky první českou SuperStar Anetou Langerovou.

„Podílel jsem se též na její nové desce Dotek, ale tentokrát ne tak výrazně jako na předchozím albu Spousta andělů. Bylo to i tím, že jsem měl plno práce s přípravou vlastního CD,“ pravil Michal Hrůza, který rok starý nečekaný vyhazov z Ready Kirken už nechce příliš rozebírat.

V kontaktu nejsou

„S ostatními členy mé bývalé kapely jsem se viděl jen na předávání cen Deska roku. Od té doby spolu nejsme v kontaktu. Zpočátku jsem čekal, že se mi někdo z nich třeba ozve, ale to se nestalo,“ prohlásil bývalý frontman populární pardubické poprockové kapely.

„Když celá věc byla čerstvá, měl jsem tendenci řešit, co se událo, ale pak jsem dospěl k názoru, že je třeba se tím úplně přestat zabývat. Nakonec jsem vlastně rád, jak to všechno dopadlo. Potkal jsem nové lidi, s kterými se cítím dobře. Sám se cítím být v pohodě a o to, co dělají kluci, se nezajímám. Mám pocit, že i naši fanoušci už celou záležitost přestali řešit a berou to prostě jako fakt, který se stal,“ uzavřel rozhovor Michal Hrůza.