V krátkých sukních pochodují na známé skladby a nad hlavou točí hůlkou. Ve vesnici u Moravské Třebové mají také mažoretky. Ale jiné. Říkají si Poupata a věkový průměr činí šedesát let.

Před dvěma lety se poprvé ukázaly veřejnosti na prvomájovém recesním průvodu ve vsi. Z toho vznikla skupina sedmi žen, dnes vystupují v deseti. „Vloni jsme absolvovaly patnáct vystoupení. Zúčastnily jsme se také soutěže na Šumpersku. Začínaly jsme na písničky Poupata, Magor od Lucie Bílé a naším zajímavým vystoupením je Šepotám, kde nás lidé uvidí s velkými oranžovými deštníky,“ řekla Ludmila Kopalová, které bude letos sedmdesát let, ale vytrvale s mažoretkami cvičí. Naposledy zatancovaly na oslavě MDŽ v Moravské Třebové.

Mažoretky z Rozstání vede Marie Blažková z Moravské Třebové, která trénuje také mladé dívky ze skupiny Arnika. Ludmila Kopalová přiznává, že někdy je to s nimi těžké, ale Marie Blažková má trpělivost. Letos Poupata z Rozstání mimo jiné vystoupí na setkání čtyř vesnic v Linharticích, které se koná koncem srpna.