Zahrála si ve 3D pohádce, která bude mít brzy premiéru. Získala hned dvě ceny Akademie populární hudby. Stala se zpěvačkou roku i dvacetiletí. Má také nové album plné duetů a knihu fotografií, která mapuje její uplynulý rok. Navíc vznikl i televizní dokument o jejích posledních třech letech.

Událo se v posledních třech letech něco, co byste nejraději vymazala?

Nemám ráda lítost. Raději ať mi někdo vyčítá paličatost. Celý loňský rok byl pro mě znamením splněných přání, uzavírání kruhů a to v práci i soukromém životě. Když se podívám zpět na těch osmnáct „slavičích“ let, zažila jsem toho tolik, že by bylo nemožné, aby v tom seznamu nebyly i pády a prohry. Jediné co bych nechtěla, prožít to znovu. Ale měnit bych to nechtěla. I když mám v obličeji o pár vrásek více, jsem to já a vše co bylo, ke mně patří.

Na co se těšíte v příštích třech letech?

Před třemi lety jsem stála znovu na začátku a říkala si: „Už prosím žádné změny“. Ale změnám se člověk neubrání a já jsem za ně vlastně ráda. Už mám na očích dioptrické brýle a připadám si tak moudřejší (smích). Mám novou lásku a cítím se šťastnější a v mé rodné vísce přibude satelitní bezbariérové městečko a já jej s láskou podpořím, přesto že jsem si u všech jmenovaných věcí vždycky říkala, že se nikdy nestanou. Takže teď už neříkám „nikdy“ a těším se na další změny, které přijdou.

S komornímu koncerty za doprovodu Petra Maláska vyprodáváte sály po celé zemi. Není pro vás několikahodinové cestování za koncertem vyčerpávající?

Využívám každé volné chvilky k odpočinku. V autě se dívám na detektivky nebo háčkuji. Mám taky ráda sudoku, jsem jím úplně posedlá. Když nemůžu přijít na správné řešení, odkládám i spánek.

Na pódiu vyprávíte také vtipy a různé historky. Máte je dopředu připravené?

Nechávám tomu volný průběh a i já se pak sobě divím, co to někdy melu.

Záříte i na Facebooku. Během jediného roku se počet fanoušků vašich stránek zvedl o více než 65 tisíc lidí. Stala jste se tak nejoblíbenější ryze českou zpěvačkou na této sociální síti. Uměla byste po letech v showbyznysu říct, kde je hranice, za kterou novináře ani zvědavce nepustíte?

Když jsem začínala, připadalo mi logické rozdat se úplně a nenechávat si žádné rezervy, ale tenhle talent jsem časem ztratila. Chvála bohu za to. Není lehké udržet si svá tajemství a hranici, kam nikdo nesmí. Na to mám příliš veřejné povolání a příliš známé jméno. Ale bojuji o to statečně. Není to v žádném případě o tom, že bych ztrácela lásku k lidem, ale je to nutnost, abych těm lidem měla ještě dlouho co nabízet.

Blesková soutěž o vstupenky!
Máte jedinečnou šanci vyhrát se Svitavským deníkem vstupenky na koncert Lucie Bílé v Poličce. Zadání soutěže najdete v novinách.