„Další setkání povede také někdo známý z televizní obrazovky,“ sází na popularitu lektorů Josef Halamka. Na rukodělné techniky se Monika Weisová vrhla na mateřské dovolené. Místo výpočetní techniky a matematiky vyučuje učitelka pletení z pedigu nebo malování na látku.

Začínala s ubrouskovou technikou, která ji zaujala svou jednoduchostí. Dnes předává radost z tvoření ostatním. Tvrdí, že i ten, kdo nemá talent, si může udělat sám něco hezkého a ještě při tom relaxovat. „Chodím si sem odpočinout a ještě se naučím něco nového,“ potvrzuje Vladimír Krch ze Svitav.

Společně se ženou zkouší různé rukodělné techniky. Pavlínu Pospíšilovou z Půlpecnu chytilo malování na textil. Pomocí houbičky přenášela přes šablonu barvu na látku. Domů si odnášela pyžamo s originálním motivem. Na rozdíl od potisku triček je technika Tiffany, výroba obrázků ze skla, složitější a také dražší. Vyžaduje praxi.

Příští týden se konají velikonoční dílny v litomyšlské Naději. Pletení z pedigu povede Zdeněk Fikejz, který se v Koclířově zdokonaloval v dovednosti košíkářů.