Součástí jsou také dotace pro knihovny, které se umístily v soutěži Biblioweb 2008. Částku 30 tisíc korun dostane Městská knihovna Česká Třebová za druhé místo ve své kategorii od 5 do 25 tisíc obyvatel a Městská knihovna v Ústí nad Orlicí dostane za třetí místo dotaci ve výši 10 tisíc korun. Některé z těchto dotací ještě musí v červnu schválit zastupitelstvo.

„Zabývali jsme se také dotacemi na nákladné opravy památkového fondu. Zastupitelstvo nám na tento rok pro tento účel schválilo celkovou částkutři miliony Kč,“ doplnil radní zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Brýdl a pokračoval: „Doporučili jsme zastupitelstvu tyto tři miliony rozdělit na opravu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi (1 milion Kč), a po půl milionu korun na rekonstrukci pardubického krematoria, na generální opravu kostela sv. Josefa ve Svitavách, na opravu věže kostela sv. Jakuba v Poličce a na opravu krovů kostela Panny Marie v Králíkách – Hedči.“

V kompetenci rady její členové schválili dotace na opravy církevních mobiliářů za téměř 1 mil. Kč a dalších 300 tisíc rozdělili na dva památkově hodnotné objekty, které mají v havarijním stavu střechy. I v těchto oblastech byly navrženy některé další dotace , které však musí podle zákona schválit zastupitelstvo.