Zaplněné hlediště, nasvícený klavír na jevišti, píseň znějící z reproduktorů. Děti se okamžitě naladily na správnou notu a tleskáním do rytmu přivítaly Jaroslava Uhlíře na jeviště. Hned úvodní píseň Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte? rozezpívala všechny. Následoval blok písní z pohádek. Jakmile zmínil jakoukoliv, ozval se hned z publika jásot. Po společném zpívání se začaly z reproduktorů ozývat zvuky různých zvířat a děti hádaly, jaké to je. Lev, slon, moucha, tygr a další, ke každému z nich se dozvěděli nějakou zajímavost.

Velkým zpestřením byl telefonát se Zdeňkem Svěrákem. Naprosto autenticky zněl rozhovor obou autorů písní. Na otázku, zda má doma nějaké zvíře, řekl, že má, ale neví, jak se jmenuje. Po dlouhém přemýšlení přišli na blechu, která odstartovala bleší píseň. Na řadu přišla narozeninová. Nikdo v sále však včera narozeniny neměl, ovšem následující den už ano. Martin přišel s hurónským pokřikem svých spolužáků na jeviště. „Nejraději piji na narozeniny dětský šampaňský," prozradil oslavenec. Jaroslav Uhlíř měl tedy všechny potřebné informace k tomu, aby Martinovi zazpíval k narozeninám.

Při závěrečném opáčku, kdy přišel sestřih písní, vyzval Jaroslav Uhlíř děti k tanci. Nemusel je pobízet dvakrát. Většina z nich okamžitě vyskočila na nohy a začala poskakovat nebo se pohupovat do rytmu. Celé představení uzavřela hymna „Není nutno" stejně tak, jako tomu vždy bylo v oblíbeném pořadu se Zdeňkem Svěrákem Hodina zpěvu. Jak bylo vidět, tyto nesmrtelné dětské písně baví stále.

Anketa: Jaká písnička se vám na koncertě nejvíce líbila?

Karolína Pechancová,Hradec nad Svitavou

Nejvíce se mi líbila ta loupežnická písnička z Lotrandy a Zubejdy. Mám ráda tu část pod dubem, za dubem.

Daniel Dohnal, Svitavy

Nejlepší písnička byla o kravičkách, jak jsme zpívali bů, bů, bůů. A potom ještě ta o těch blechách, vlastně ta samá.

Karolína Petrželová, Svitavy

Písnička o datlovi. Líbilo se mi, jak jsme po něm ten text opakovali.

Michal Zachař, Svitavy

Písnička Není nutno, je pěkná. I ta pohádka Tři veteráni se mi moc líbila.