Více o Jiřím Kajínkovi najdete ZDE.

Jiří Kajínek je považovaný za prvního nájemného vraha v České republice. Díky útěku z vězeňské pevnosti Mírov se stal legendou a také nejhledanějším člověkem v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes opředeno tajemstvím.

Kajínkův příběh inspiroval scénáristu a režiséra Petra Jákla. Diváci mají v těchto dnech možnost zhodnotit výsledek pětileté práce filmařů. Nový kriminální thriller plný akčních scén a emocí uvedou také všechna kina ve Svitavách.

V letním kině na zahradě městského muzea film promítají 13. a 14. srpna ve 21 hodin, v kině Vesmír 12. a 15. srpna ve 20 hodin a v kinokavárně Galaxie 12. až 15. srpna rovněž ve 20 hodin.

ANKETA: Pomůže film Kajínek k obnovení procesu?

Alena Slezáková, 41 let,podnikatelka, Hradec n. S.

Soudní proces by se měl každopádně obnovit. Kajínek je nevinný. Všechno bylo na něho nahrané. Na film se půjdu ráda podívat.

Pavel Marek, 63 let, důchodce, Svitavy

Měl by se obnovit. Podle toho, co slýchám, tak ten proces čistý nebyl. Kajínek asi nebyl žádný slušňák. Bylo v tom určitě i něco jiného.

Katka Doskočilová, 23, prodavačka, Opatov

Podle mého názoru, by mohl film pomoci s obnovou soudního procesu. Všechno se začalo strašně řešit, znovu od začátku.

Ladislav Kovář, 69 let,důchodce, Banín

Film by mohl částečně pomoci s obnovou procesu. Myslím si, že tenkrát byl zmanipulovaný. Možná, že film ukáže i nějaké nové skutečnosti.

Zuzana Voříšková, 21, studentka, Vendolí

Film by mohl svým způsobem ovlivnit lidi na těch správných místech. Pak by mohla padat v úvahu i obnova soudního procesu.

Mirek Luňáček, 27 let, automechanik, Opatov

Osobně si myslím, že by se konečně mohlo přijít na pravdu. Stálo by za to, aby se případ konečně dořešil. Aby konečně vyšla pravda najevo.